12 Mayıs Çarşamba 2021

Kanye West ABD Başkanlığı’na adaylığını açıkladı


Kanye West ABD Başkanı adayligi

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan ünlü şarkıcı Kanye West bu yılın sonunda yapılacak ABD Başkanlık seçimlerinde aday olacağını duyurdu. Twitter hesabını aktif olarak kullanan West, oradan takipçileriyle ”adaylığı” hakkında bir paylaşım yaptı. Oldukça ilginç olan bu paylaşımın resmiyete dökülüp dökülmeyeceği bilinmiyor. Kanye West ABD Başkanı adaylığı sosyal medyanın gündemine oturdu.

Kanye West ABD Başkanı adayligi

Kanye West ABD Başkanı adaylığı ile dikkat çekiyor

Bildiğiniz gibi sosyal medya hesapları sadece ünlü oyuncuların ve şarkıcıların aktif olarak kullandığı değil aynı zamanda siyasetçilerin de aktif olarak kullandığı ağlar haline geldi. Özellikle bazı kararları Twitter üzerinden duyuran ABD Başkanı Donald Trump, bu noktada dikkat çekiyor.

Mevcut ABD Başkanı Trump ile yakınlığı ile dikkat çeken Kanye West, yaptığı açıklamanın ciddiyeti konusunda belirsizlik olsa da yine de şaşkınlık yarattı. ABD’li ünlü rapçinin geçtiğimiz seçimde Trump’ı desteklediği açıklamalarını duymuştuk.

Yeni ABD seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte milyonlarca takipçisiyle adaylığını paylaşan West: “Tanrıya inanarak, vizyonumuzu birleştirerek ve geleceğimizi inşa ederek Amerika’nın vaatlerini gerçeğe dönüştürmeliyiz” notunu düştü. ABD bayrağı emojisi de ekleyen ünlü rapçi, seçim sloganını da “VISION2020” olarak seçti.

ABD’de seçim süreçleri farklı işliyor bu sebeple aslında 3 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşecek seçimlerde Kanye West’in aday olmasının önünde bir engel bulunmuyor ancak şu an için resmi bir adım atılmış da değil.

Twitter çok faydalı olacak yeni özelliğini sundu

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

lupin-in-2-sezon-fragmani-yayinlandi

Lupin’in 2. sezon fragmanı yayınlandı

Netflix’in en çok izlenen yapımlarından olan Lupin’in 2. sezon fragmanı nihayet yayınlandı. Yayınlanan fragmanla birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir