Youtube fenomeni Logan Paul’un yeraldığı film beklemeye alındı

1
801 Okunma
logan paul

Geçtiğimiz günlerde Japonya’da ”Suicide Forest” diye bilinen, insanların intihar ettikleri ormana gidip çekim yapan Logan Paul’un projelerine ara verildi.

Vine platformu üzerinden kardeşi Jake Paul ile birlikte popülerliği artan Logan Paul, son bir senedir Youtube’da içerikler üretiyor. Ürettiği içerikler ve yaptığı çılgınca hareketler ile 15 milyonluk bir takipçi kitlesine sahip olan Youtuber, geçtiğimiz günlerde Japonya‘yı ziyaret etmişti.

Ziyareti sırasında insanların intiharlarıyla ün salmış ”Suicide Forest” diye bilinen ormana arkadaşlarıyla birlikte girdi.Ellerinde kameralarla ormana giren gençler burada kendini asmış şekilde intihar etmiş ceset gördüler ve cesetin videosunu yakın kadrajtan alarak Youtube hesabında paylaştı. Sadece bu videoyu paylaşması değil aynı zamanda ceseti gördüğü sırada verdiği ciddiyetsiz tepkileri ve gülmeleriyle dünya basınından ciddi tepkiler topladı.

Henüz 22 yaşında olan Logan, bu videoyu yayınlamasından kısa süre sonra aldığı tepkiler ile video’yu kaldırmış ve bir özür videosu çekmişti. Tatmin olmayan izleyiciler ve basın kaynakları ise özrü yeterli bulmayıp, eleştirilerine devam etti.

Google desteğini geri çekti

logan paul

Sosyal medya’da sıkça yer alan haberlerde Logan Paul’un kariyerini kendi elleriyle bitirdiği iddia ediliyor.

Kendi giyim markasının olmasının yanısıra, ”The Thinning: New World Order” adlı Youtube Red  yapımı filminin de piyasaya çıkacağı biliniyordu. Ancak yapılan açıklamaya göre son yaşanan olaylar sebebiyle film şu an için beklemeye alındı. Ayrıca ”Foursome” adı verilen sitcom’da yer alan Logan, gelecek sezonlarda yer alamayacak.

Youtube içerik üreticilerinin kullandığı etkili reklam yapmalarını sağlayan programı Google Preffered ise Logan ile olan anlaşmalarını iptal etmiş durumda.

Tüm bunların dışında Change.org üzerinden kampanya başlatan kişiler Logan’ın Youtube kanalının silinmesini istiyorlar. Kampanya 400,000 kişi tarafından imzalandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz