17 Ocak Pazar 2021

2020 model Samsung Akıllı TV’lerde Google Asistan kullanılacak!


Samsung Akıllı TV

Bundan sonra 2020’de çıkan Samsung Akıllı TV modellerinde Google Asistan kullanılabilecek! Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre bu yenilik ilk olarak ABD’de kullanıma sunulacak. Daha sonra ise birçok ülkede hizmete girmesi planlanıyor.

Samsung Akıllı TV

2020 model Samsung Akıllı TV de Google Asistan nasıl çalıştırılır?

Bu yenilik sayesinde televizyonunuzun uzaktan kumandasında yer alan mikrofona basıp asistanı etkinleştirdikten sonra tüm hizmetlerden yaralanabilirsiniz.  Asistan sayesinde kullanıcılar, kanalları değiştirebilecek, uygulamaları açabilecek ve sesli komutlarla televizyonun ses seviyesini ayarlayabilecek.

Aslında Samsung’un televizyonları önceden de sesli komut özelliğini barındırıyordu. Fakat tek seçenek Samsung’un varsayılan Bixby asistanıydı. Sizler de eğer cihazınızda Google Asistan’ı kullanmak istiyorsanız, izlemeniz gereken adımlar şu şekilde: Samsung televizyonunuzdan  Ayarlar> Genel> Ses> Sesli Asistan’a giderek etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca Google Asistan’a bağlandığınız da diğer akıllı ev cihazlarını da kontrol edebilirsiniz.

Peki Google asistan, Samsung’un hangi televizyon modellerinde kullanılabilecek? İşte o televizyon modelleri şu şekilde:

-2020 Frame ve Serif TV’ler

-2020 Sero ve Terrace TV’ler

-2020 8K ve 4K OLED TV’ler

-2020 Crystal UHD TV’ler

 

Samsung Apple ile şarj adaptörü konusunda dalga geçti!

 

YAZAR: Didem Ergin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp’tan yeni Türkiye açıklaması geldi

Hizmet koşullarını ve gizlilik ilkelerini yenileyen WhatsApp kullanıcıları tarafından oldukça büyük bir tepki topladı. Hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir