31 Mayıs Pazar 2020

Apple Music’den ”Birlikte Daha Güçlü” koleksiyonu


Apple Music birlikte daha güçlü

Apple Music yeni bir hizmet devreye soktu. Bu kapsamda Corona virüsü pandemisi sebebiyle evde karantinada olan kişiler için hazırladığı mod yükseltici parça listeleriyle Apple Music, Come Together yani Birlikte Daha Güçlü adlı müzik hareketini başlattı. Bu kapsamda insanların evde geçirdikleri vakti biraz daha değerli kılmak isteyen şirket, yeni çalma listeleriyle kullanıcılarına sesleniyor.

Apple-Music-birlikte-daha-guclu

Apple Music Birlikte Daha Güçlü koleksiyonu

Apple Music uygulamasına girenler, Göz At sekmesine geldiklerinde yeni bir müzik koleksiyonu ile karşılaşıyor. Küresel anlamda başlatılan bu koleksiyon Türkiye’de de aktif bir şekilde erişilebiliyor. Yüzlerce saatlik popüler şarkıları kategorize ederek paylaşan Apple, yalnızca müzik parçası değil aynı zamanda müzik videoları ve özenle seçilmiş dolu bir dizi çalma listesi sunuyor.

Söz konusu hazırlanan koleksiyon kapsamında oynatma lisktelerinin çoğu farklı ruh hallerini yansıtacak şekilde hazırlanmış durumda. Geniş bir yelpaze sunan Apple Music kullanıcılarına yedi farklı liste sunuyor.

Hazırlanan koleksiyonun açıklamasında ise, “Bütün dünya zorlu bir sınavdan geçiyor ve bu sırada fiziksel mesafeler artsa da dijital dünya hepimizi birleştiriyor. Evde vakit geçirirken, çalışırken ve modunuzu yüksek tutmaya çabalarken müzik, siz ve sevdikleriniz için en iyi yardımcılardan biri. Rahatlamanıza yardımcı olacak, motivasyonunuzu artıracak ve dans ederek enerjinizi yükseltecek listelerle, mesafelere rağmen bir arada olmayı deneyimleyebilirsiniz.” yazıyor.

Karantinada fotoğrafçılık: Profesyoneller Instagram’da!

Buzları Eriten Romantik R&B Hit’leri– Bazen birisinin sizin için taşıdığı anlamı ancak zor koşullar altındayken anlayabilirsiniz. Peki duygularınızı, karşınızdaki kişiyi şaşkınlığa uğratmadan nasıl anlatabilirsiniz? Belki müziğin yardımı olabilir.

R&B ve Hip Hop’la Evde Çalışma Keyfi– Uzaktan çalışabilen şanslı kişiler için motivasyonu yakalamak her zaman çok kolay olmayabilir. Neyse ki nerede olursak olalım amacımıza ulaşmamız için bize ilham veren hip hop şarkıları yanımızda. İşlerinizi evden sürdürmek için ihtiyacınız olan motivasyonu Drake, Kanye West ve Ace Hood’un şarkılarıyla bulacaksınız.

Aşk Dolu Pop Şarkılarıyla Enerjini Yükselt– Bazen dışarıdan gelen tüm sesleri susturup gerçekten sevildiğinizi hissederek moral bulmak isteyebilirsiniz. Özellikle de bunun gibi zamanlarda. Jonas Brothers, Ariana Grande, Maroon 5 ve diğer birçok sanatçının bazen yüksek tempolu ama her zaman gününüze canlılık katan bu muhteşem pop şarkılarıyla, dünyanın neresinde izolasyonda olursanız olun kendinizi sıcak ve neşeli melodilere bırakabilirsiniz.

Evdeki Okulunda Hip Hop Ritimleri– Okulların kapalı olduğu ve öğrenimin evde devam ettiği bu dönemde, ödevleri tamamen bir kenara bırakmak oldukça kolay. KAYTRANADA, Pueblo Vista ve daha birçok sanatçının hafif tempolu nostaljik hip hop ve elektronik ritimleri ders çalışmanıza yardımcı olacak. Çünkü arka planda size eşlik eden bir ritmin asla zararı olmaz.

Oturma Odasında Dans Partisi– Oturma odanızdaki dans partisi vermenin en güzel yanı, ister ailenizle ister yalnızken yapabilmenizdir. Hatta bunun için bir oturma odanızın olmasına bile gerek yok. Tones and I, Maren Morris ve diğer yıldızların kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak bu pop ve dans ritimleriyle, bulunduğunuz yeri hemen sosyal mesafeyi korumaya uygun bir Cumartesi gecesi partisine dönüştürün.

R&B ve Indie Eşliğinde Astral Yolculuk– Evde kapalı kalmış olabilirsiniz ama yolculuğa çıkmanın başka yolları da var. Flying Lotus ve Tame Impala gibi elektronik, indie ve R&B dünyasının vizyoner isimlerinden oluşan bu etkileyici çalma listesi, bir süreliğine evden ayrılmayacak olsanız bile sizi çok uzaklara götürecek.

Sosyal Mesafeyi Partiye Dönüştür– Güçlü bir nakarat, bugünlerde birbirimizden kilometrelerce uzakta, evlerimizde kapalı kalsak da zor olanı başarıp aynı anda aynı duyguları yaşadığımızı hissettirerek birbirimize yakınlaşmamızı sağlayabilir. Tüm aileye hitap eden hit şarkılarla dolu bu çalma listesi, bütün oturma odalarını bir konser alanına dönüştürecek.

Spor Salonunu Eve Getirlistesinde evinde ister cardio, yoga ya da dans ile antrenman yapmaya devam edenleri motive edecek dopdolu listeler sunuyor.

Ayrıca tüm ailenin birlikte keyifli vakit geçirebileceği Ailece Eğlencelistelerinde tüm aile için Pop, çocuk şarkıları, ailece dans partisi, çocuklar için video klipler, çocukların çok sevdiği filmlerden ve dizilerden müzikler, Disney listeleri hatta ninniler bile bulunuyor.

Çalma listeleri de çoğaldı

Evde işine ya da yeni hobisine ya da öğrenmeye dikkatini vermek isteyenler için Evde Odaklanma Zamanı koleksiyonu içinde bulunan Ders Çalışırken, Huzur Veren Müzik, Caz ile Rahatlayın, Kütüphane Seçkisi, yüzde 100 Konsantrasyon ve sevdiğiniz müzik türlerine uygun sakin listeler bulunuyor.

Eğitimlerine evlerinde devam eden öğrenciler için Ders Çalışma Zamanı, Evde Ders Zamanı, Kafa Rahatlatan şarkılar da Birlikte Daha Güçlü koleksiyonunda bulunan liste seçkilerinden bazıları.

Zengin müzik listeleriyle Birlikte Daha Güçlü odasında bulunan şarkı listeleri, izlemeye doyamayacağınız video klipler ve daha fazlası düzenli olarak güncellenecek. Odaya buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm bunların yanında iki adet daha çalma listesi sunuldu. Bunlardan biri Harekete Geç! Miksi, diğeri ise Evde Ofisinde Pop Rüzgarı.  Harekete Geç! Miks i, mutlu eden, gülümseten şarkılarla karşımıza çıkıyor. Diğer listede ise The Weeknd, Post Malone, Dua Lipa, Ed Sheeran gibi sanatçıların parçaları yer alıyor.

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

akıllı su ısıtıcısı

Xiaomi bütçe dostu akıllı su ısıtıcısını piyasaya sürdü

Xiaomi birçok ürünüyle dikkat çekmeye devam ediyor. İster basit olsun ister komplike birçok çeşitte ürünü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir