Bahar geldi, haydi spora: Fitbit Alta HR

1
466 Okunma

Baharla beraber, açık havada, güneş altında D vitamini alarak ve temiz havayı içimize çekerek spor yapma vakti de geldi. Kırlar, koşu parkurları, sahiller, yemyeşil çimenler bizi bekliyor.

Hem spor yaparken hem de günlük yaşam temposunda tüm hareketlerinizin ve performansınızın kaydını tutarak analiz eden fitness bilekliği FitBit Alta HR, bu yıl tüm spor sever hanımların bileğinde olacak.

Farklı renklerle, değişik tarzlara hitap eden FitBit Alta HR, basit bir adım sayar değil, kompleks bir akıllı bileklik.

Spor yaparken özellikle kalp ritmini kontrol etmek, hem sağlık hem de spor performansı açısından çok önemlidir. Kaslarınızın yağ yakmaya başlaması ve kendini geliştirmesi için spor sırasında kalp ritminizin dakikada 120 atış seviyesinde seyretmesi gerekir.

Kalp krizi riskine karşı fitness bilekliği

Öte yandan 130 ve üstü ritim ise kalp krizi riskini yükseltir. Dolayısıyla spor yapanlar için kalp ritmini anı anına kontrol etmek ve doğru seviyede tutmak önemlidir. Fitbit Alta HR sayesinde, sporcu hanımlar her an kalp ritmini kontrol ederek daha etkili fitness yapabiliyorlar. Bilekliğin ismindeki büyük harflerle yazılmış HR ifadesi de Heart Rate (Kalp Ritmi) kelimelerini sembolize ediyor ve bilekliğin özellikle kalp ritmi ölçümü gibi hayati bir analizi yapmak üzere tasarlandığını anlatıyor.

Cep telefonunuzla bağlantı kurarak uygulama üzerinden performans kayıtlarınızı da incelemenize imkan veren bilekliği ayrıca alarm olarak da kullanabilir, sabahları daha kolay uyanabilirsiniz.

15 mm kalınlığındaki ince tasarımıyla büyük beğeni toplayan cihaz, bileğinizde kaba bir elektronik cihaz gibi değil, şık bir bilezik olarak da beğeni toplayacak. Fiyatı ise 100 dolar seviyesinde.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz