Çalışan anneler için süt odaları

1
1.389 Okunma
Philips avent süt sağma odası
Philips avent süt sağma odası

Anne sütü, bebek için en temel besin kaynağı. Anne sütünün önemi saymakla bitmez. Philips, anneler ve bebekleri için ‘ Süt sağma odaları’ projesini başlattı. Bu sayede çalışan kadınlar, bebeklerini anne sütünden mahrum bırakmamış olacak.

Philips Avent ‘Süt Saatim’ projesi ile şirketlere, çalışan ve bebeğini emziren anneler için süt sağma odalarının önemini aktarmayı ve bu odaların standartları konusunda destek vermeyi amaçlıyor.

Philips Avent, Emzirme Haftası’nı ‘Süt Saatim’ isimli projesiyle kutluyor. Yeni proje, doğum izninden dönen kadınların şirketlerinde sütlerini sağabilecekleri hijyenik, özel ve rahat bir alan oluşturulması konusunda farkındalık yaratmayı ve bu odaların oluşturulması konusunda şirketlere destek olmayı amaçlıyor.

Süt sağma odası çalışan anneye desteği gösteriyor

Araştırmaya katılan kadınlar, şirketlerde süt sağma odası varsa bunun kadın çalışana verilen önemi (yüzde 85) ve motivasyona olan desteği (yüzde 70) gösterdiğini söylüyor. Ayrıca süt sağma odasının katkıları arasında; süt devamlılığının artması (yüzde 85), süt veriminin yükselmesi (yüzde 73) ve anne sütüyle bebeğini besleyebilme (yüzde 85) yer alıyor.

Odaların eksiği: Süt sağma pompası, sterilizatör, lavabo, süt saklama poşeti

Yapılan araştırmaya göre, şirketlerin süt sağma odalarında genellikle buzdolabı, priz, sandalye, klima, ıslak mendil ve oturma alanları bulunuyor. Pompa, sterilizatör, lavabo, süt saklama poşeti ise bu odaların eksikleri arasında yer alıyor.

Süt sağma odası hijyenik, özel ve rahat olmalı

Philips Avent tarafından hazırlanan Süt Sağma Odası Hazırlık Kılavuzu ise bir odanın sahip olması gereken standartları içeriyor. Buna göre bir süt sağma odasında hijyen, mahremiyet ve rahatlık en önemli üç faktör.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz