3 Ağustos Pazartesi 2020

Canavar gibi elektrikli bisiklet karşınızda!


Elektrikli bisikletler

Elektrikli araçların son yıllarda oldukça geliştiğini görüyoruz. Birçok kişinin elektrikli araçla buluşmasını sağlayan elektrikli scooter ve elektrikli bisiklet otomobil istemeyenlerin kurtarıcısı haline geliyor. Bu açıdan bakılması gereken İtalyan şirket SEM’in elektrikli bisikleti güçlü duruşuyla gönülleri fethetiyor.

Güçlü ve şık elektrikli bisiklet: Nireeka Prime

Elektrikli bisiklet iyice güç kazanıyor

Söz konusu bisiklet arkasında 4 kW gücünde bir elektrik motoru yer alan model, bilindiği kadarıyla 52 V pil pakedi sayesinde kısa sürede 910 W enerji depolayabiliyor. Güçlü bir alüminyum kullanılan bisikletin, yakın zaman içinde ABD’de satışa sunulması planlanıyor. 

Elektrikli bisikletler

Bisikletin sağ tarafında konumlandırılan 11 vitesli dişli seti yer alıyor. Motordan arka tarafa doğru uzanan dişli sistemi koruyan kayış sistemi sayesinde işler biraz daha pratik hale geliyor. Menziline bakıldığında 50 kilometreye kadar çıkabildiğini görüyoruz. Geliştirilen özel fren sistemi sayesinde ise yokuş aşağıya bile gidilse oldukça başarılı bir frenleme deneyimi yaşatıyor.

Elektrikli bisikletler

Zorlu koşullar için geliştirilen bu elektrikli bisikletin becerileri göz dolduruyor. Şu an için prototip aşamasında yer alan bisikletin gelişmiş özellikleri düşünüldüğünde fiyat etiketinin biraz yüksek olacağını söyleyebiliriz.

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE 2020

Kadın gözüyle iPhone SE 2020

Kadın gözüyle iPhone SE 2020 inceleme videosuyla karşınızdayız. Apple’ın uygun fiyatlı iPhone olarak karşımıza çıkardığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir