27 Kasım Cuma 2020

Google Haritalar evlilik teklifine sahne oldu!


Google haritalar

Google Haritalar servisiyle birlikte birçok kişinin hayatını kolaylaştırdı desek yanlış olmaz. En çok kullanılan Google servisleri arasında yer alan uygulama 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi ilginç bir evlenme teklifine sahne oldu.

Google Haritalar bu sefer evlilik teklifi ile konuşuluyor

Almanya’da gerçekleşen olayda, 34 yaşlarındaki tarım işleriyle uğraşan Steffen Schwarz sevgilisine evlenme teklifi etmeye karar veriyor. Bu kararın ardından uzmanı olduğu tarımcılık ve günümüz teknolojisini birleştirmeyi düşünen Schwarz, tarlasına mısırlarla Almanca” benimle evlenir misin?” yazıyor.

Google haritalar

Drone’dan yardım alan Schwaz, bu görüntüyü kız arkadaşına gönderiyor evet cevabını veren kız arkadaşıyla planlar yapmaya başlıyor. Ancak bir süre sonra Kanada’da yaşayan aile dostları Haritalar uygulaması üzerinden yayınlanan evlilik teklifini söylüyorlar. Google Haritalar servisi bu çapta büyük bir yazıyı kaydediyor ve fotoğraf olarak kopyalıyor. Bu sayede söz konusu linke tıkladığınızda siz de bu yazıyı görebiliyorsunuz.

Evlilik teklifini hazırlayan adam Google Haritalar’ın bu görüntüyü kaydedebileceğini hiç düşünmediğini söylüyor. Yine de teknoloji ile ölümsüzleşen bu anın 14 Şubat Sevgililer günü öncesi ortaya çıkması oldukça yankı uyandırdı.

Google Twitter’da #AndroidHelp hashtag’ini başlattı

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo AR Glass 2021

Oppo AR Glass 2021 tanıtıldı: Önemli bir rakip mi?

Akıllı gözlük pazarında karşımıza önemli aktörler çıkıyor. Öncelikle Google Glass bu noktada öncü sayılırken ardından …

1 yorum

  1. çok iyi gerçekten bizde düşünüp duruyoruz sevgililer günüde ne hediye alsak diye?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir