21 Ocak Perşembe 2021

Dünyada bir ilk: Mini LED ekranlı dizüstü bilgisayar


Mini LED ekranlı dizüstü bilgisayar

MSI birçok özellikte yeni dizüstü bilgisiyarlar ile karşımıza çıkıyor. Şimdi ise niş bir kitleye seslenen dünyada bir ilk olan mini LED ekranlı dizüstü bilgisayarını görücüye çıkarttı. Yeni ve güçlü bir donanım ile karşımıza çıkan bilgisayar,  MSI Creator 17 olarak isimlendiriliyor.

MSI’dan Mini LED ekranlı dizüstü bilgisayar

MSI markasının diğer güçlü dizüstü bilgisayarlarında gördüğümüz kaba tasarımın dışında çok daha kibar hatlara sahip olan MSI Creator 17, özel ekran detayıyla dikkat çekiyor. Mini LED ekranlı dizüstü bilgisayar, 4K destekli 17 inçlik bir ekrana sahip olan bilgisayar, mine LED ekran teknolojsiyle birleştirilmiş.

Bu sayede zengin renk yelpazesi sunabilen dizüstü bilgisayarın aslında LCD ekran olduğunu görüyoruz ancak öyle bir teknoloji kullanılmış ki bazen ekrandaki arka aydınlatmayı kapattığınızda ekranınız OLED ekranmışcasına siyahlar biraz daha siyah hale gelebiliyor.

Bunun yanında işlemci tarafında 8 çekirdekli 10. Nesil Intel Core i7’ye güvenen MSI, ekran kartı olarak NVIDIA RTX 2060/RTX 2080 Super Max-Q kullanıyor. 16 ve 32 GB olarak iki farklı RAM seçeneği sunan şirket, depolama aralığını da 2 TB’a kadar yükseltme seçeneği sunmuş oluyor. Bunun yanında SSD de tercih edebiliyor kullanıcılar.

MSI pembe serisi göz kamaştırıyor

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

google chrome 88

Google Chrome 88 güvenliğimizi arttırıyor!

En çok kullanılan tarayıcılardan biri olan Google Chrome, yeni güncellemesi ile kullanıcıların güvenliğini arttırmayı hedefliyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir