21 Ocak Perşembe 2021

Huawei’in ilk 65 inç OLED TV’si için belirsizlik


Huawei OLED TV

Bildiğiniz gibi Huawei teknoloji arenasında yapayalnız kaldı. Birçok şirket ABD krizi sonrası Huawei ile iş yapmayı kesmiş durumda. Çin merkezli şirkette kendi evine dönüp orada bazı planlar gerçekleştirirken bir anda orada da bazı teknoloji şirketlerinin karşı kampanyalarına maruz kalmış durumda. Bu karmaşa içinde Huawei yeni ilk 65 inç OLED TV için de kolları sıvamış, iyi özellikli televizyonun tanıtımını yapmıştı.

Huawei OLED TV

Huawei OLED TV için yaşanabilecek OLED belirsizliği

Huawei yeni tanıttığı TV’si ile pazara oldukça iddialı bir giriş yapmıştı. Sony, LG, Panasonic ve Philips gibi markaların karşında aldığı siper ile dikilen şirket için yeni bir tehlike çanı çalıyor olabilir.

Bunun nedeni ise Huawei’in bu OLED TV’yi Çin pazarında satışa sunacak olması. Saydığımız markaların karşısında yeni Huawei OLED TV’nin nasıl bir şansı olur bilemiyoruz ancak birçok marka OLED TV’lerin yüksek fiyatlarından dolayı LCD ekran kullanmaya başlamışken, Huawei’den böyle bir hamle gelmesi şaşırtıyor.

Yine de yeni birçok özellik ile karşımıza çıkan Huawei Smart TV, 65 inçlik ekran ile birlikte bir OLED panele sahip. Şirketin ilk OLED TV’si olacak bu modelde 24 Megapiksellik bir Pop-up kamera kurulumu olacak. Ortam sensörünün yer alcağı TV’de Hongmeng adlı işletim sistemi kullanılacak. TV’nin alt kısmında konumlandırılan 14 hoparlör ses sistemi odadaki ses ortamını hissederek surround yani ortamı saran bir ses profili çıkartabilecek.

Sesli komutla kontrol edilen Grundig Fire TV Edition

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çin’de yaşlanmayı geciktiren gen tedavisi geliştirildi

Bilim insanları Çin’de yaptıkları deneyde yaşlanmanın etkilerini azaltan ve yaşam süresini arttıran bir gen tedavisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir