22 Kasım Cuma 2019

Eski model televizyonlarda artık Netflix yok


Teknoloji devi Samsung, artık bazı eski model televizyonlarda kullanıcı sayısı oldukça yüksek Netflix‘in kullanılamayacağını açıkladı.

netflix ile ilgili görsel sonucu

Güney Koreli şirketin internet sitesinden yaptığı ama daha sonra kaldırdığı açıklamasında, 1 Aralık’tan sonra bazı eski model Samsung televizyonlarda Netflix desteğinin kalkacağı ifade edildi. İngiltere merkezli haber sitesi Independent‘te yazılana göre buna gerekçe olarak “teknik zorlukları” gösteren şirket, Netflix‘le uyumlu cihazların listesini yayımladı fakat yine bir süre sonra bu listeyi de sitesinden kaldırdı.

samsung netflix ile ilgili görsel sonucu

Independent, desteğin kalkacağı televizyonlarda Netflix izlemek için Apple TV, Chromecast, oyun konsolları ve set üstü kutuları gibi ek cihazların kullanılması gerekeceğini yazdı. Şirket açıklamasında, “Bu cihazlardan birine sahipseniz, televizyonunuzda Netflix‘i izlemeye devam edebileceksiniz” ifadelerini kullandı.

Herkesin hoşuna gidecek WhatsApp yeniliği

Netflix de doğru olduğunu kabul etti

İnternetten dizi ve film hizmeti veren Netflix, İngiliz MailOnline sitesine değişikliği doğruladı ancak bundan az sayıda kullanıcının etkileneceğini açıkladı. Şirket, bu kullanıcılara uyarı gönderildiğini duyurdu.

samsung netflix ile ilgili görsel sonucu

Şirket sözcüsü “2 Aralık’tan itibaren teknik zorluklar nedeniyle Netflix az sayıdaki eski cihazda desteklenmeyecek” dedi. Netflix, kısa bir süre önce şifre paylaşımını sınırlamaya yönelik önlemler üzerinde çalıştığını açıklamıştı.

En çok indirilen sosyal medya uygulamaları açıklandı

YAZAR: Didem Ergin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

fotoğraf uygulamaları 6

Güzelliğinize güzellik katacak fotoğraf uygulamaları

Gelişen teknolojinin etkisiyle artık her birimiz en az bir sosyal medya hesabına sahip durumdayız. Bununla …

Bir Cevap Yazın