9 Aralık Perşembe 2021

Eski sürüm Android kullanıcıları internete giremeyecek!


eski android, android sürüm,

Eski sürüm Android kullanıcılarına kötü haber geldi. En son Android 11 sürümü piyasaya sürülen işletim sisteminin 7.1 ve altı sürümlerini kullanan kullanıcılar, artık güvenli web sayfalarına erişemeyebilir. İddialara göre, bu durum 2021 yılından itibaren geçerli olacak.

Eski Android kullanıcıları 2021’de internetsiz mi kalacak?

Sertifika şirketlerinin ortaklığının son bulması nedeniyle böyle bir durumun oluştuğu belirtildi. Kuruluş, 11 Ocak 2021’de bu işlevi etkinleştiren sertifika için varsayılan çapraz imzalamayı durduracak ve çapraz imzalama ortaklığını 1 Eylül’de tamamen kaldıracak. Geliştiricilerin eski işletim sistemleri için desteği bırakması tamamen yaygın bir durum. Ancak bu, Android güncelleme politikaları göz önüne alındığında hassas bir nokta olabilir.

eski android, android sürüm,

Sertifika doğrulama şirketi Let’s Encrypt, Google Play’deki Android kullanıcılarının yaklaşık yüzde 33,8’inin 7.1’den daha düşük bir sürüm çalıştırdığını ve bazı donanım satıcılarının desteği erken kestiklerini belirtti. Geçici bir çözüm olarak kullanıcılar Firefox tarayıcısını kullanabilir ancak bu sorunu çözmeyecek gibi görünüyor. Ayrıca birçok Android kullanıcısının 2016’dan beri yazılımlarını güncellemediği de verilen bilgiler arasında.

İPhone 13 kamerası ile ilgili ilk bilgiler geldi

YAZAR: Dilara Kaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

A101 18 Kasım aktüel kataloğu Schafer Çaykeyfi Çay Makinesi

A101 mağazalarının her hafta yenilenen aktüel kataloğundan ürünler incelemeye devam ediyoruz. Bu hafta özelliklerini detaylandıracağımız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir