19 Ağustos Pazartesi 2019

Facebook güneş enerjisi çiftliği kuruyor


Facebook, diğer ünlü teknoloji firmaları Apple ve Samsung gibi yenilenebilir enerji üzerine çalışmalarını başlattı ve sürdürüyor.  Son yaptığı güncellemelerde bunun bir kanıtı niteliğinde. Texas’ın batısına kurulacak dev çiftlik, ABD‘nin en büyük güneş enerjisi santrallerinden biri olacak.

facebook

Teksas’ın Odessa kentinin kuzeyinde kurulacak olan güneş enerjisi çiftliğinin, 72 bin konuta yetecek 379 megawatt üretim kapasitesine sahip olacağı bildirildi. Genel olarak 18 kilometrekarelik alana inşa edilecek güneş enerjisi çiftliğinin, gelecek yıl tamamlanması bekleniyor.

Facebook sessiz sedasız duyurdu!

Kendi veri merkezlerine de enerji sağlayacak!

facebook

Mark Zuckerberg geçtiğimiz aylarda yaptığı basın toplantısında yenilenebilir enerjiye destek verdiklerini aynı zamanda 6 adet güneş enerjili projelerinin olduğunu dile getirmişti. 2020 yılına gelene kadar bu projelerinin tam olarak hayata geçmesiyle Facebook şirketinin enerji giderinin yüzde yüzünün bu yenilenebilir panellerle sağlanacağını açıklamıştı.

Yenilenebilir enerjiler hakkında sizin görüşleriniz nelerdir?

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fitbit Versa, Apple Watch’a karşı güç kazanıyor

Ionic firmasının Mart 2018 yılında piyasaya sürdüğü Fitbit Versa yenileniyor. Ortaya çıkan fotoğraflar, Fitbit Versa …

Bir Cevap Yazın