12 Ekim Cumartesi 2019

Google doğal afetleri haber verecek


Google’ın trafik navigasyon uygulaması olan Waze’yi satın almasından sonra geliştirmelerine devam ediyor. Waze’nin öne çıkan özelliklerinden sonra Google Haritalar doğal afet olaylarını haber verecek.

Google Haritalar doğal afet

Google Haritalar doğal afet bildirimleri gönderecek

Google, bir blog yayınında, Google Haritalar’ın SOS uyarıları özelliğinin, doğal afetler sırasında görsel bilgiler eklenerek, kullanıcıları tehlikeden uzak tutacak yeni bir navigasyon uyarısı sistemi ile geliştirildiğini söyledi. Yeni güncelleme ile uygulama kasırga, deprem ve sel gibi doğal afetleri ayrıntılı görselleştirmeler ile haber verecek. Ayrıca belirlediğiniz rota üzerindeki doğal afet ihtimallerini veya olayları için de bildirim gönderip alternatif rota önerisinde bulunacak.

Doğal afet beklenen etki alanının yakınında yaşayanlar için önceki günlerde otomatik olarak bir kriz bildirim kartı görünecek. Kart, doğal afetin yörüngesinde ve isabet edebileceği beklendiği zamanla ilgili tahminleri gösteren bir bildirimi de içerecek.

google waze ile ilgili görsel sonucu

Deprem bildirimleri de, fay titremelerinin belirli alanlarda ne kadar yoğun olduğunu göstermek için renk kodlu bir görselleştirmeyle merkez üssü ve büyüklüğünü gösterecek. Sel için, nerede meydana gelebileceklerini ve bazı bölgelerdeki beklenen ciddiyeti gösterecek, ancak bu özellik şimdilik Hindistan’da mevcut.

Google Haritalar’da bilgi paylaştıkça çoğalacak!

Google uygulamalarından hangisini daha çok kullanıyorsunuz?

Kaynak: ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

mobil fotoğrafçılık

Mobil fotoğraflarınıza ışık tutan teknoloji

Akıllı telefonların fotoğraf çekme kalitesinin yükselmesiyle beraber ‘‘mobil fotoğrafçılık” iyice gelişti. Ancak birçok model hale …

Bir Cevap Yazın