12 Mayıs Çarşamba 2021

Facebook’ta yeni beğeni dönemi resmen başladı


Facebook beğeni gizleme

Popüler içerik paylaşma platformu Instagram‘ın da test etmeye başladığı beğeni gizleme hamlesi, Facebook için de teste açıldı. Söz konusu hamlenin test çalışmaları ilk olarak Avustralya’da başlıyor. Bu hamle ile paylaşılan gönderilerin beğeni sayısını yalnızca gönderiyi paylaşan kişi görebilecek.

Bu kararın uygulamaya geçilmesi için başlayan görüşmeler sonucunda 27 Eylül tarihinde testler başlıyor. Bir e-posta ile detayları ortaya çıkan karar için, Facebook’un beğeni ve video görüntülenme sayısının gizlenmesine dair bir test yapıldığı bildirildi.

Ayrıca sosyal medya devi, bu verilen kararın insanların deneyimini iyileştirip iyileştirmediğine dair geri dönüşleri de değerlendireceğinin altını çiziyor.

Facebook beğeni sayısı gizleme

Facebook beğeni gizleme hamlesi Instagram kararının ardından geldi

Hatırlayacağınız gibi Eylül ayında Facebook’un sahip olduğu şirketlerden olan Instagram, beğeni gizleme hamlesinin test edilmesiyle gündeme gelmişti.

Bu kullanıcıların beğeni sayısına göre, kendilerini yönlendirmelerinin önüne geçmek amacıyla yapılıyor. Paylaşılan gönderilerin beğeni veya yorum baskısını kaldırmayı amaçlayan sosyal ağ, erken test sonuçlarını heyecanla beklediğini aktarıyor.

Temmuz ayından itibaren Instagram beğeni gizleme testi, Avustralya, Kanada, Brezilya, Yeni Zelanda, İrlanda, İtalya ve Japonya gibi ülkelerde başlatılmıştı.

Dizi ya da film izlemek sağlığınızı bozuyor olabilir!

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp, 15 Mayıs'dan sonra olacakları duyurdu!

WhatsApp, 15 Mayıs’dan sonra olacakları duyurdu!

Gizlilik sözleşmesi sebebi ile tüm dünyanın gündemine oturan WhatsApp için beklenen tarih neredeyse geldi. Geçtiğimiz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir