26 Şubat Çarşamba 2020

Google Asistan kayıp eşyalarınızı bulmaya yardım edecek


Google Asistan

Akıllı asistanlar hayatımızı kolaylaştırmak için geliştirilmeye devam ediliyor. Bu adımlardan birisi olan Tile markasının ürettiği takip cihazlarıyla entegre çalışacak Google Asistan, kaybolan anahtarınızı ya da çantanızı bu takip cihazı sayesinde bulabilecek.

Ülkemizde de satışı bulunan Tile markasının ürettiği takip cihazları, Google Asistan’ın hizmetiyle Bluetooth özelliği sayesinde çalışıyor. Kolaylıkla bağlantı kurmayı sağlayan sistem, sizin uzaktan kontrol etmenizi sağlıyor.

Google Asistan

Google Asistan yeni özellik kazanıyor

Bir aparat şeklinde gelen takip cihazını kaybettiğiniz anahtarlığınıza takabilir ya da nereye koyduğunuzu unuttuğunuz çantanıza takabilirsiniz. Böylelikle de Google Asistan ile kaybettiğiniz eşyanızı bulabilirsiniz. Google Asistan’ın 2.0 versiyonuyla çalışacak olan bu sistem ilk olarak, Google’ın Pixel cihazlarına gelecek.

Uygulamanın kullanılması için, Tile uygulamasının indirilmesi gerekiyor. Oradan sağlanacak kontrol ile kaybolan eşyalarınızı bulmak çok daha kolay hale gelecek. Ancak bunların dışında birkaç adımı daha halletmeniz gerekiyor. Öncelikle Google Home uygulaması üzerinden cihazınızı ses tanımlaması yapmanız gerekiyor. Hangi komut ile arama işlemini yapmak istiyorsanız onu tanımladıktan sonra işleminiz tamamlanmış oluyor.

Google’ın ünlüler için başlattığı uygulaması artık Android’de

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

netflix-her-gun-en-populer-10-film-ve-dizi-listesi-yayinlayacak-1

Netflix her gün en popüler 10 film ve dizi listesi yayınlayacak

Dünyada 150 milyondan fazla kullanıcısı olan ve en çok tercih edilen film ve dizi izleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir