9 Aralık Perşembe 2021

Instagram’a filtre yasağı!


Instagram’ın yüz filtrelerini hazırlayan şirket Spark AR“estetik ameliyatı” arındıran tüm yüz efektlerini kaldırdıklarını açıkladılar.

spark ar ile ilgili görsel sonucu

Geride bırakmaya yaklaştığımız 2019 yılında, estetik üzerine aşırı bir ilginin olduğu açık. Bu durum Instagram filtrelerini de sarmış durumdayız; en son Instagram’a yapılan güncellemeler ile yüzü incelten aynı zamanda parlaklık veren kalın dudak ifadesi veren ifadeler özellikle bayanlar arasında oldukça fazla kullanıldı.

spark ar ile ilgili görsel sonucu

Spark AR şirketi, Facebook paylaşımı ile konuya açıklık getirdi, “Şu an yeni kuralların ne zaman çıkacağı konusunda kesin bir bilgi veremiyoruz ancak gelişmeleri size aktaracağız.”

ınstagram filtreleri ile ilgili görsel sonucu

iPhone 11 Pro zorlu kamera karşılaştırmasında: iPhone 11 Pro vs Canon DSLR

İşin en eski zamanına gidecek olursak insanlar yüzlerine bu kadar bakmazdı, fakat teknolojinin gelişmesiyle ve artan tıp yetkinlikleri ile insanların yüzlerine olan merakı ve ilgisi git gide arttı. Öyle ki günde yüzlerce kez yüzümüze bakıyoruz artık, eskiden bu kadar sık bakmadığımız kesin. The Huffington Post kozmetik cerrahinin şu an en yüksek seviyelerde tercih edildiğini açıkladı.

ınstagram filtreleri ile ilgili görsel sonucu

Gençler arasında oldukça yayılan estetik ameliyatların sebeplerinin bir kısmının da influencerlar olduğu konuşuluyor, çünkü çektikleri hikayelerde filtreleri oldukça sık kullandıkları aşikar. Selfie çılgınlığının artması da buna en bariz örnek sebeplerden biri. İnsanlar selfie çektikçe yüzlerinde asimetriyi fark edip bunu düzeltmeye odaklanıyorlar.

Uygun fiyatlı akıllı saat Xiaomi Watch ile geliyor olabilir

Bu karara ne diyorsunuz Instagram filtreleri estetik ameliyat oranını arttırıyor mu?

 

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok’tan 2021 en’ler listesi; ‘TikTok’ta Bu Yıl’

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan TikTok, bir çok konuda video ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir