20 Haziran Pazar 2021

Google’ın ünlüler için başlattığı uygulaması artık Android’de


Google Cameos

Google diğer sosyal medya araçları gibi, mobili fazla kullanan kişilere seslenmek için geçen ağustos ayında Google Cameos adlı bir uygulamayı iOS kullanıcılarına sundu. Bu kapsamda Instagram’da karşımıza çıkan sorulan sorulara video ile cevap vermek, bu uygulamayla beraber Google da geldi.

Google, App Store’da Cameos adıyla sunduğu uygulamayı insanların kendileriyle ilgili soruları yanıtlamalarını ve ardından bu yanıtları doğrudan Google’da paylaşmalarını sağlayan yeni bir video tabanlı soru-cevap uygulaması olarak adlandırılıyor.

Google Cameos

Google Cameos ile ünlüler için videolu cevaplama seçeneği sunuyor

Söz konusu uygulama bir soru-cevap uygulaması olsa da vido yayınlarına odaklanmış olarak tanımlanıyor. Daha çok ünlülerin internet üzerinden cevaplaması beklenen soruları görmesini sağlayan uygulama ile seçilen sorular video ile kolaylıkla cevaplanıyor. Normalde iOS için sunulmuş olan bu özellik, artık Android tarafa da sunuluyor.

Google aramalarında ve Google uygulamasında yayınlanacak olan bu cevaplar, Instagram’ın soru-cevap özelliğini akıllara getiriyor diyebiliriz. Orada da Instagram Hikayeler’ine eklenen sorular etiketi ile kullanıcılar takipçilerine soru sorabiliyor. Daha sonra ise yanıtlamak istediği soruyu seçen kullanıcı, halka açık bir şekilde cevaplayabiliyor.

Böyle tanıdık bir uygulamanın farklı versiyonu ile karşımıza çıkan Google, yeni uygulamasıyla fazla takipçiye sahip kişileri çemberine almak istiyor. Google, “Kullanıcılar tarafından en çok sorulanlar”, “Hayranlar için” ve “Popüler konular” gibi kategorilerdeki soruları derleyecek ve uygulamayı da zaman için de geliştirecek.

Uygulamayı iOS’tan indirmek için tıklayın.

Uygulamayı Android’den indirmek için tıklayın.

Instagram takipçi gruplandırma özelliği geliştiriyor

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan iPad veya Mac alan öğrencilere sürpriz

Teknoloji devi Apple, Amerika’da “Okula Dönüş 2021” hediye kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında şirket iPad veya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir