25 Eylül Cuma 2020

Google Çeviri dört yılın ardından bir yeni dil ekliyor!


google-ceviri-dort-yilin-ardindan-bir-yeni-dil-ekliyor-2
BANGKOK, THAILAND - 2018/10/23: In this photo illustration, the Google Translate application seen displayed on a Sony smartphone. (Photo Illustration by Guillaume Payen/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Google dünyanın en çok tercih edilen arama motorlarından biri. Google’ın yaptığı birçok hizmet günümüzde çoğu kişi tarafından kullanılıyor. Şüphesiz bu hizmetlerden gündelik yaşantımızda en çok işimize yarayanı Google Translate. İnanması belki zor olacak ama Google Çeviri 2016 yılından beri çevirilmek üzere bir dil eklemedi.

Bunun nedeni tam olarak bilinmiyor hatta şirket bile bu konu hakkında açıklama yapmıyor.

Google Çeviri hangi dilleri ekleyecek?

Google’ın çeviri hizmetine Kinyarwanda, Odia (Oriya), Tatar, Türkmen ve Uygur dilleri eklendi. Bu bahsettiğimiz beş eklenecek yeni dil, dünya çapında 75 milyondan fazla kişi tarafından konuşuluyor.

google-ceviri-dort-yilin-ardindan-bir-yeni-dil-ekliyor-1

Google yeniliklerine ek olarak ayrıca Translate’in Kinyarwanda, Tatar ve Uygur için sanal klavye girişini desteklediğini belirtti. Ayrıca bu hareket ile birlikte Google’ın dil sayısını 108’e yükselmiş durumda.

Escobar Fold 2’nin kutu açılışını yapan o ünlü youtuber kim?

YAZAR: Didem Ergin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram reels, TikTok

Instagram Reels yenilikleriyle TikTok’a meydan okuyor!

Instagram, TikTok kullanıcılarını kazanmak için yine bir şeyler peşinde. ABD’de TikTok tartışmaları devam ederken, Instagram’dan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir