26 Kasım Perşembe 2020

Google corona virüsü sebebiyle çalışanlarına “evden çalışın” uyarısında bulundu!


google-corono-virusu-sebebiyle-calisanlarina-evden-calisin-uyarisinda-bulundu-1

Tüm dünyayı tehdit eden ve gün geçtikçe yaygınlaşan corona virüsü dün gece ilk defa ülkemizde görüldü. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili yaptığı açıklamada bir vatandaşımızın test sonucunun pozitif çıktığını açıklayarak ülkemizde bir kişinin bu virüsü taşıdığını belirtti. Şu zamana kadar ülkemizde sadece bir kişinin corona virüsüne yakalanması bizi dünyadaki diğer ülkelere göre daha şanslı yapabilir.

Aynı zamanda dünya genelinde tehlike gün geçtikçe daha da büyümekte. Öyle ki Google, Kuzey Amerika ofislerinde görev alan çalışanlarına gönderdiği mesajda evden çalışın uyarısında bulundu.

Şu ana kadar üç binden fazla kişinin ölümüne neden olan corona virüsü için şirketler pek çok önlem almaya devam ediyor.  The Verge’de yer alan habere göre, Google Kuzey Amerika’da bulunan çalışanlarına ofise gelmemeleri tavsiyesinde bulundu. 

google-corono-virusu-sebebiyle-calisanlarina-evden-calisin-uyarisinda-bulundu-2

Google tarafından çalışanlarına gönderilen mesajda, ofislerine gelmek isteyen kişilere hiçbir şekilde engel olmayacaklarını ancak istemeyen kişilerin de evden çalışabilmelerine izini verdiklerini açıkladı. Google ayrıca geçici çalışanlara da işe gelmedikleri dönem için ücretli izin verileceğini belirtti.

Cardi B’nin Instagram’da tanıttığı detoks çayı ceza yedi!

YAZAR: Didem Ergin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo AR Glass 2021

Oppo AR Glass 2021 tanıtıldı: Önemli bir rakip mi?

Akıllı gözlük pazarında karşımıza önemli aktörler çıkıyor. Öncelikle Google Glass bu noktada öncü sayılırken ardından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir