20 Şubat Çarşamba 2019

Google iPhone kullanıcılarını uyardı!


iOS işletim sistemine sahip iPhone’ların Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara göre daha az hacklendiği biliniyor. Ancak Google cephesinden bu konu ile ilgili bir açıklama geldi. Google, son zamanlarda ortaya çıkan iPhone hatalarının hackerlar tarafından kötüye kullanıldığını söyledi. Ayrıca iPhone kullanıcılarını en kısa sürede telefonlarını güncellemeleri konusunda uyardı. Söz konusu güvenlik açıkları hackerların telefon sahiplerinin konuşmalarını dinleyebilmelerine neden olabilir. 

Apple’ın yakın zamanda bir FaceTime hatası ortaya çıkmıştı. Bir FaceTime aramasını kabul etmeseniz bile karşı tarafın sizi dinlemesine neden olan açık şirket tarafından yayınlanan güncelleme ile ortadan kaldırıldı. Ancak Google Project Zero araştırma ekibi hâlâ bazı bugların olduğunu söyledi. Ayrıca siber güvenlik uzmanı Zuk Avraham da FaceTime üzerinden yapılan bir saldırı sonucunda hackerların cihaza tam erişim sağlayabileceklerinin altını çizdi. 

Söz konusu hatalardan kurtulabilmek için Apple’ın son yayınladığı güncellemeyi indirmeyi unutmayın. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Müzik yapmayı sevenler için en iyi 5 müzik uygulaması!

Akıllı telefonlarımızı var eden en önemli detaylardan biri uygulamalar. Kullandığımız uygulamalarla akıllı telefonların neler yapabildiğini …

Bir Cevap Yazın