3 Temmuz Cuma 2020

Google’dan Instagram’ı andıran yeni özellik


Google belli aralıklarla arayüzündeki kullanıcı deneyimini artırabilmek için yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. Bugün yayınlanan yeni özellik ile de Google Görseller visit up özelliği kazandı. Özelliğin duyurulmasının ardından da yeni özellik kullanıcılar tarafından Instagram‘daki swipe up özelliğine de benzetildi.

Google Görseller visit up özelliği ile Instagram’ı hatırlattı

Google AMP olarak adlandırılan hızlandırılmış mobil sayfalar günlük kullanımda kullanıcıları oldukça rahatlatmaya devam ediyor. AMP, bir resim sonucunun çıktığı siteyi hızla ön izleyen ve açan yeni bir özelliğiyle Google Görseller’e geliyor.

Yeni özellik mobil cihazlarda Google Görseller içerisinde tıkladığını bir fotoğrafın kaynak sayfasının önizlemesini en aşağıda karşınıza çıkartıyor. Daha sonrasında görselin kaynağı olan siteyi ziyaret edebilmek için sekmeyi yukarı kaydırarak ulaşım sağlıyorsunuz.

Google Görseller visit up özelliği ile Instagram'ı hatırlattı! - ShiftDelete.Net

Ve bu yeni özellik ile de görsellerde her zaman sitenin adının, logosunun ve görüntülenen web sitesi başlığının bulunduğu önizlemeye ulaşabileceksiniz. Kaydırdıktan sonra da hızlandırılmış mobil sayfalar ile tam ekran görünüme geçiş yapmış olacaksınız.

Akıllı ev projektörü LG HU85L

Site içerisinden tekrar eski bulunduğunuz görseller sekmesine ulaşabilmek için ise yukarıda bulunan URL kısmını aşağı doğru kaydırarak diğer sonuçları görüntüleyebilirsiniz.

İlk önce Mayıs ayında I/O 2019‘da ilan edilen bu yeni özellik bugün kullanıcılar için sunulacak. Küresel çapta yavaş yavaş gerçekleşen dağıtım, yakın zamanda ülkemizde de kullanılabilir hale gelir diye düşünüyoruz.

Kaynak: ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple-in-hala-guncelleme-alan- iPhone-lari-00

Apple’ın hala güncelleme alan iPhone’ları tam liste

Apple her yıl diğer akıllı telefon üreticilerine göre çok daha az model ile karşımıza çıkıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir