20 Mayıs Cuma 2022

Gucci’den 12 dolara sanal spor ayakkabı


Gucci, Wanna ile iş birliği yaparak tasarladığı yeni dijital sneaker “Virtual 25″i yalnızca Gucci’ye ait mobil uygulaması üzerinden satın alınabilecek şekilde sadece 12 Dolar’dan satışa sundu. Peki Gucci’nin en ucuz ayakkabısı olarak anılan ayakkabı neden bu kadar ucuz?

Gucci Virtual 25

Dünyanın en popüler giyim markalarından Gucci, en ucuz ürünlerinden birini duyurdu. Şirket sadece 12 dolara Virtual 25 adında bir ayakkabıyı satışa çıkartıyor. Bir Gucci modelinin bu kadar ucuz olmasının sebebi ise aslında ayakkabının fiziksel olarak var olmaması. Yani bu ayakkabıyı satın alabiliyorsunuz ancak ayağınıza giyemiyorsunuz. Ürünü yalnızca, akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama aracılığıyla ayağınıza giydirebilirsiniz.

Gucci Virtual 25’in satışa sunulmasının ardından Wanna kurucu ortağı ve CEO’su Sergey Arkhangelskiy:

“Beş veya belki 10 yıl içinde, görece büyük bir moda markasının geliri dijital ürünlerden gelecek. Şirket olarak hedefimiz, ürün fotoğraflarının yerini almak ve onu çok daha ilgi çekici ve çevrimdışına daha yakın bir şeyin yerine koymak.” dedi.

Ünlü markaların tasarladığı teknolojik aksesuarlar

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix, herkesin içeriğinin keyfini çıkarmasını kolaylaştıracak

Son dönemlerde abone sayısındaki ciddi düşüşlerle gündeme gelen Netflix, durumu toparlamak için yeni özellikler üzerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.