22 Şubat Cumartesi 2020

Instagram’da gerçekleşen buton değişikliği!


Instagram-IGTV-01.jpg

Bildiğiniz gibi Instagram birçok kişinin kullandığı en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alıyor. Hal böyle olunca yaptığı değişiklikler de gündem oluyor. Instagram IGTV butonuna veda ediyor.

Yıllar içinde birçok farklı özelliği bünyesine dahil eden Instagram, IGTV ile birlikte dikey formatta video paylaşmayı olanaklı kılmıştı. Profilinize sabitlenen bu videolara ise söz konusu IGTV butonuna tıklayarak ulaşılıyordu. Ancak bu özellik beklendiği kadar sevilmedi.

WhatsApp o özelliği erteledi!

Instagram IGTV ikonu kalkıyor

Geçen haftalarda zaten platformun yaptığı bir açıklamaya göre, direkt mesaj altyapısı web kullanıcıları için de geliyor. Birçok kullanıcının da beklediği bu özellik kişilerin tarayıcı üzerinden mesajlaşmasını sağlıyor.

Kullanıcılar tarafında yoğun bir şekilde kullanılmayan IGTV butonu uygulamanın içine girildiğinde sağ üstte yer alan direkt mesajların yanında yer alıyordu. Ancak birçok kullanıcı mesajlarına tıklayacakken ona tıklıyordu. Bunun yanında söz konusu özelliğe oradan değil de daha çok keşfetten ulaşanların sayısı bu butona tıklayanlardan çok daha yüksek. Bu nedenle olacak ki Instagram bu butonu dünyadaki her kullanıcı için kaldırdı.

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

samsung-galaxy-s20-yi-onceden-siparis-edebilirsiniz-1

Samsung Galaxy S20’yi önceden sipariş edebilirsiniz

Ve nihayet beklenen haber geldi! Samsung Galaxy S20 için ön siparişler resmen başladı. Hepimizin bildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir