17 Ağustos Çarşamba 2022

Instagram’a karanlık mod geliyor!


Instagram en popüler ağlar içinde yerini koruyorken her geçen gün gelen yeni özellikleriyle de daha kullanışlı hale geliyor. Yakın zamanda TikTok‘un sevilen özelliğinin popüler platforma geleceğini yazmıştık. Şimdi ise Instagram yeni özellik ile resmen ”kararıyor”.

Farklı işlevleri bulunan IoT tabanlı ev ürünleri

Uygulamalarda resmen karanlık mod çağına girmiş bulunmaktayız. Son zamanlarda birçok uygulamanın ve hatta sürümlerin de karanlık mod özelliğini bünyesine kattığına şahitlik ettik.

Bu ay yayınlanan iOS 13 ve yeni Android 10‘da karanlık mod özelliği de entegre edilmişti. Ancak bu sürümlerin karanlık mod özelliğini kullanıyor olması diğer uygulamaların bu modu desteklemesini gerekli kılmıyor.

Instagram yeni özellik

Bu sebeple bazı uygulamaların kendi güncellemelerini yapması ve bu modu o şekilde kullanması gerekiyor. İşte bu uygulamalar arasında yer alan popüler içerik paylaşma platformu Instagram da bu karanlık mod temasını test etmeye başladı. Instagram yeni özellik ile ışıklarını kapatıyor diyebiliriz.

Instagram yeni özellik ile karanlık mod özelliğine kavuşuyor

Karanlık mod özelliği ise şu an için Android tarafına geliyor gibi duruyor. Android Police ve 9to5Google’ın ulaştığı bilgiler dahilinde yalnızca Android 10 sürümünü kullanan cihazlar için değil bazı önceki sürümleri de çalıştıran bir karanlık modu üzerinde çalışılıyor.

Karıştırma işini üstlenen Solista tencere

Instagram‘larının ışıklarını kapatmak isteyenler için beta testi programının bir parçası olan 114.0.0.24 sürümünü kullanan kullanıcılar, tema için sistem genelinde karanlık moda geçmeyi talep edebiliyor.

Beta sürümü için kullanıcı arayüzü ise oldukça şık duruyor. Umuyoruz ki bu özellik beta olarak kalmaz ve güncelleme olarak sunulur.

Kaynak: ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şık tasarımlı Moto S30 Pro tanıtıldı

Uygun fiyatlı akıllı telefonlar üreten Motorola bugün uzun zamandır beklenen Moto S30 Pro’yu Çin’de piyasaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.