30 Temmuz Cuma 2021

iOS 13.5 güncellemesi çıktı! Neler değişti?


iOS 13.5 guncellemesi

Apple cihazlarını iOS 14’e hazırlayan yeni iOS 13.5 güncellemesi kullanıcılara sunuldu. Yalnızca iPhone’lar için değil aynı zamanda iPadOS 13.5 güncellemesi de aynı anda çıktı. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcıların aylardır beklediği özellik nihayet geliyor. İşte iOS 13.5 güncellemesi ile gelenler…

iOS 13.5 güncellemesi

iOS 13.5 güncellemesi ile gelenler

Corona virüsü salgını sebebiyle birçok kişi artık maske takmak zorunda kalıyor. En son iPhone modellerini kullanan kişiler ise maske takarken Face ID kullandığı için maskeli olan yüzler tanınmıyordu. Bunun yanında bu süreçte önce ekran yüzünüzü tanımaya çalışıyordu ve telefon ekranı açmak için birkaç saniye sizi bekletiyordu ve bundan sonra size şifre ekranını getiriyordu.

Söz konusu güncelleme ile bunun nihayet önüne geçildi. Artık kullanıcılar yüzlerinde maske varken telefonlarının ekranına baktıklarında iPhone bunu algılayarak hiç tanıma yapmaya çalışmadan şifre ekranını kullanıcıya sunacak.

iOS 13.5 güncellemesi

Telefonun güncelleme sayfasında bu olay şu şekilde güncellenmiş, ‘’Yüz maskesi takarken Face ID’li aygıtlarda kilit açma işlemi basitleştirilmiştir. Yüz maskesi takarken kilitli ekranın en altından yukarı kaydırdığınızda parola alanı otomatik olarak sunulur.’’ Kullanıcılardan aldığı geri dönüşler ile güncellemeye eklenen bu detay birçok iPhone kullanıcısını memnun edecek gibi duruyor.

Bunun dışında Face ID kolaylıkla, App Store, Apple Books, Apple Pay, iTunes ve Face ID ile girişi destekleyen diğer uygulamalardaki kimlik doğrulama sırasında da kullanılabilir duruma getirildi.

iOS 13.5 güncellemesi aynı zamanda Maruz Kalma Bildirimine yönelik de güncelleniyor. Bunun dışında bazı hata ve sorunları da bu güncelleme düzeltiyor. Yaklaşık olarak 331 MB’lık bir alan isteyen bu güncelleme yüz maskesi takan kullanıcıların parola ekranına erişimini hızlandırıyor. Bu güncelleme de yine hata düzeltmeleri ve başka iyileştirmeleri içeriyor.

 

iOS 14 çıkış tarihi ve beklenen özellikler

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix abone sayısı bir hayli artan Türkiye için yerli film ve dizi çalışmalarını sürdürüyor. Türk yapımlarına verdiği önem kadar Türk oyuncuları da önemseyen platform, oyuncuları yabancı yapımlarda da karşımıza çıkarıyor. Oyunculuğu ve önceki karakterleri ile izleyicileri kendine hayran bırakan Kıvanç Tatlıtuğ; Into The Night dizisinin 2. sezonuna konuk oyuncu olarak yer alacak. Into The Night 2. sezonunda Kıvanç Tatlıtuğ rol alacak 2020 yılında yayınlanmaya başlayan ve tüm dünyada popüler hale gelen Belçika yapımı dizi, 6 bölümlük ilk sezonunu başarı ile tamamladı. Jason George’un The Old Axolotl romanından esinlenerek ortaya çıkardığı Into The Night 2. sezonunda Kıvanç Tatlıtuğ’a da yer verecek. Dizide Tatlıtuğ’un yanı sıra Mehmet Kurtuluş‘un yanı sıra Stefano Cassetti, Laurent Capelluto, Pauline Etienne ve Babetida Sadjo gibi isimlerde yer alıyor. Fakat ünlü oyuncunun şimdilik hangi rolde yer alacağı bilgisi bulunmuyor. Aşk-ı Memnu dizisindeki oyunculuğu ile izleyicileri kendine hayran bırakan ünlü oyuncu; bu başarısını Kuzey Güney dizisi ile devam ettirmişti. Bu dizi Kıvanç Tatlıtuğ’un Netflix’teki ilk performansı olmayacak. Oyuncu, “Bir Denizaltı Hikayesi” ile seyirci ile buluşacak.

Into The Night 2. sezonda Türk oyuncu rüzgarı

Netflix abone sayısı bir hayli artan Türkiye için yerli film ve dizi çalışmalarını sürdürüyor. Türk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir