21 Ocak Perşembe 2021

iOS 13 alamayan cihazlar için iOS 12.4.2 çıktı


iOS-12.4.2

Apple geçen hafta iOS 13‘ü yayınlamıştı. Ancak bazı iPhone ve iPad modelleri bu yeni güncellemeyi alamamıştı. Apple, iOS 13 alamayan cihazlar için iOS 12.4.2 sürümünü piyasaya sürdü. Ancak bunun nedeni ne yazık ki bir güvenlik açığı. Google’ın iOS 12.4.1 sürümünde güvenlik açığı bulmasıyla harekete geçen Apple, rakibinin uyarısını dikkate aldığını ve güvenlik açığını kapattığını söyleyebiliriz.

Bildiğiniz gibi bazı Apple cihazları iOS 13 desteği kapsamında değillerdi. Bu cihazlar için son güncelleme, birçok iPhone modelinde bir jailbreak için izin verilen bir güvenlik açığını ortaya çıkartmış, ve bu sorun geçen ay yayımlanan iOS 12.4.1 sürümüyle görünür olmuştu.

Güvenlik açığını bulan ekibin, iki farklı güvenlik açığı bulduğu söylenirken, bu güvenlik açıklarının yeni güncelleme ile ortadan kalktığı belirtiliyor.

Peki iOS 12.4.2 güncellemesi hangi cihazlara geldi?

Güvenlik açığının kapatıldığı ve yeni güncellemenin geldiği cihazlar, iPad Air, iPad mini 2 ve iPad mini 3‘ün yanı sıra 6. nesil iPod touch, iPhone 5 serisi, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için bu yeni güncellemenin kullanılabilir durumda olduğunu söyleyelim.

Instagram’a karanlık mod geliyor!

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Homend’den yeni mutfak robotu

Ürünlerinde ‘özgün çözüm ve anlamlı yenilikler’ konseptini öne çıkaran Homend’in yeni mutfak robotu Functional 2804H, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir