25 Ocak Salı 2022

iOS 13 çıkmadan iOS 13.1 Beta yayınlandı!


iPhone kullanıcılarının heyecanla beklediği iOS 13 sürümü henüz yayınlanmadı. Önümüzdeki ay iPhone 11 modelleri tanıtıldıktan hemen sonra iOS 13 kullanıma sunulacak. Ancak, Apple iOS 13 güncellemesi ile ilgili bir detayla gündeme geldi. Şirket, iOS 13.1 Beta sürümünü yayınladı.

Evet, yanlış duymadınız. En son iOS 13 Beta 8 sürümünü yayınlayan yani iOS 13 testlerine devam eden Apple, iOS 13.1 ve iPadOS 13.1’in ilk beta sürümlerini geliştiricilere sunarak şimdiden bir sonraki güncellemeyi test etmeye başladı.

Baidu akıllı hoparlör pazarında Google’ı solladı

iOS 13 güncellemesi için ilk adım: iOS 13.1 Beta

Apple’da daha önce benzer bir durum yaşanmadı. Bu kapsamda iOS 13.1 Beta sürümünün bir hata olup olmadığı bilinmezliğini koruyor. Başlangıçta bunun bir hata olduğu düşünülse de, güncelleme notlarındaki detaylar bunun iOS 13’ten kısa süre sonra piyasaya sürülecek olan iOS 13.1’e ait olduğunu gösteriyor.

450 MB boyutundaki güncellemenin, iOS 13 sürümündeki hataları giderdiği belirtiliyor. Güncelleme notlarına detayları paylaşılmıyor olsa da, iOS 13 Beta sürümlerinde kaldırılan özellikler iOS 13.1 Beta ile tekrar kullanıcılara sunuluyor.

Tüm bunların yanı sıra Apple’ın dün iOS 12.4.1 sürümünü yayınladığını belirtmeliyiz. Bu sürüm herhangi bir yenilik içermezken, cihazlara Jailbreak yapılmasını sağlayan güvenlik açığını gideriyor.

2018 yılının en sevilen ürün tasarımlarını listeledik

iOS 13.1 güncellemesi alacak iPhone modelleri

– iPhone Xs
– iPhone Xs Max
– iPhone XR
– iPhone X
– iPhone 8
– iPhone 8 Plus
– iPhone 7
– iPhone 7 Plus
– iPhone 6s
– iPhone 6s Plus
– iPhone SE

Kaynak: ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan Sevgililer Günü’ne özel hediye tavsiyeleri

Teknoloji devi Apple, yaklaşmakta olan Sevgililer Günü için web sitesinde hediye tavsiyeleri paylaştı. İşte “Aşkınızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir