25 Ocak Salı 2022

iPhone 11 tanıtıldı!


Apple her yıl düzenlediği etkinliklerle en yeni modelleri tüketicilerin beğenisine sunuyor. Yılın eylül ayında ise yeni iPhone modelleri canlı yayın ile tüm dünyaya tanıtılıyor. Bu yıl da gelenek bozulmadı. Apple canlı yayını ile iPhone 11 tüm dünyaya tanıtıldı. Biz de lansman boyunca yapacağımız canlı yayınımız ile etkinliği sizlere anlattık. Apple etkinliği 10 Eylül TSİ 20.00‘de başladı.

Akıllı şef özelliğine sahip Philips Airfryer XXL tanıtıldı

iphone 11 ile ilgili görsel sonucu

iPhone 11 için Apple etkinliği gerçekleşti 

San Francisco’da düzenlenen Apple etkinliği dünyanın her yerinden basın mensuplarını ağırlamadı. En yeni iPhone modelleri bu Apple canlı yayını ile birlikte tüm dünyaya ‘merhaba’ dedi. Tabii ki etkinlikte yalnızca iPhone modelleri tanıtılmadı. Apple, yeni servisleri hakkındaki duyuruları da burada yaptı. Ayrıca, Apple Watch Series 5 ve yedinci nesil iPad de bu etkinlikte tanıtıldı.

Nanit Plus bebek izleme sistemi ebeveynlerin yardımcısı!

iPhone 11 modeliyle birlikte etkinlikte iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin tanıtıldı. Gücünü Apple’ın en yeni işlemcisi olan A13’ten alacak telefonlardan iPhone 11 mevcut iPhone XR’ın yerine geçti. Diğer iki model ise sırasıyla yeni nesil iPhone XS ve iPhone XS Max oldu.

XR yerine geçen olan modelde ikili kamera kurulumu, diğer iki modelde ise üçlü kamera kurulumu bizleri karşıladı. Üçüncü kameranın ultra geniş lens olacağı telefonlarda hızlı şarj özelliği ile kutudan adaptörün çıkması da sevindiren özellikler arasında yerini aldı. Ayrıca, Apple Pencil desteği ile gelecek olan yeni iPhone modelleri için yeni renk seçenekleri de Apple etkinliği kapsamında tanıtıldı.

iphone 11 ile ilgili görsel sonucu

https://pembeteknoloji.com.tr/nanit-plus-bebek-izleme-sistemi-ebeveynlerin-yardimcisi-19699/

iPhone 11, 6.1 inçlik LCD bir ekranla geliyor. 11 Pro’nun ekranı ise 5.8 inç büyüklüğünde. Ailenin en büyüğü olan 11 Pro Max modelinde ise 6.5 inçlik bir ekran bizi karşıladı. Bu arada iPhone 11’in aksine diğer iki modelde OLED ekran paneli kullanılıyor.

RAM tarafında da 11 Pro ve 11 Pro Max’te 6 GB RAM kullanılırken, iPhone 11’de 4 GB RAM yer alıyor. Depolama alanı tarafında da 64 GB, 256 GB ve 512 GB alternatifler bulunuyor.

iphone 11 ile ilgili görsel sonucu

Önde 12 Megapiksellik kameranın bulunduğu telefonların arkasında da 12 Megapiksellik kameralar görev alıyor. 11 Pro ve 11 Pro Max’te üç adet 12 Megapiksellik kamera görev alırken, diğer modelde iki kamera boy gösteriyor.

Kaynak: ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kış aylarında evinizde karbonmonoksit zehirlenmesini nasıl önlersiniz?

Kış aylarında çok sık rastladığımız soba, şofben, baca zehirlenmeleri her yıl onlarca kişinin hayatını tehlikeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir