12 Mayıs Çarşamba 2021

iPhone 12 serisinin çerçevesi kullanıcıların ellerini yaraladı!


iphone 12 yaraladı

Geçtiğimiz haftalarda tanıtılan iPhone 12 ailesi teknoloji dünyasında büyük hareketlilik yaşanmasına sebep olmuştu. Yeni telefonların tasarımına bakıldığında bir önceki iPhone 11 serisi gibi yuvarlak çerçevelerinin olmadığı görüldü. Şimdi ise Apple, yeni iPhone 12 serisinin keskin ve sert çerçeveli tasarımı ile telefonu kullananların ellerini yaraladı yönündeki iddialarla karşı karşıya kaldı.

iPhone 12 keskin çerçevesi ile kullananların ellerini yaraladı iddiası

Apple, 13 Ekim’de gerçekleşen “Hi speed” etkinliğinde iPhone 12 ailesini tüm dünyaya tanıttı. Tanıttığı telefonlar ile her zaman olduğu gibi tartışmalar yaratan şirket iPhone 12 tasarımıyla da bir hayli şaşırttı. Daha önce 2011’de Tim Cook tarafından tanıtılan iPhone 4S’in tasarımı keskin ve köşeli çerçeveye sahipti. Yeni tanıtılan iPhone 12 serisinin tasarımı da iPhone 4S’e olan benzerliğiyle dikkat çekiyor.

iphone 12 yaraladı

Teknoloji devi şirket, son modellerinde yuvarlak tasarıma ağırlık verse de en son çıkan serisi iPhone 12 serisinde ters köşe yaptı ve şaşkınlık yarattı. Tanıtımda görülen tasarım sonrasında telefonun kılıfsız kullanılamayacağı ve kırılma riskinin daha fazla olduğu yönünde yorumlar yapılmıştı. Apple’ın yeni amiral gemisini ilk kullanan kişilerin iddiasına göre iPhone 12 elleri acıtıyor ve yaralanmasına neden oluyor. Bu iddialar neticesinde yine telefonların kılıflı kullanılması gerektiği öne çıkan bir gerçek oldu.

Varsayılan arama motoru olmak isteyen Google, Apple’a servet ödüyor!

YAZAR: Dilara Kaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Irkçılık ve siber taciz

Siber saldırıların hedefi bu kez belediye oldu! 1 milyon veri çalındı

Siber saldırı ve veri güvenliği son zamanlarda sıklaşmaya başladı. Verilerin güvenliğinin en sağlıklı tutulduğu yer …

1 yorum

  1. Kavisli kenarlar bana daha ergonomik geliyor. Kullanması daha zevk veriyor insana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir