8 Ağustos Cumartesi 2020

İşte 2020 Sony Fotoğrafçılık Ödülleri’nin kazananları!


2020 Sony Fotoğrafçılık Ödülleri

Fotoğraf çekmeyi sevenler için düzenlenen 2020 Sony Fotoğrafçılık Ödülleri sahiplerini buldu. Birçok ülke ve bölgeden yarışmaya katılan kişiler, doğanın, şehirlerin, insanların ve bunun dışında akla gelebilecek her şeyin fotoğrafıyla eşsiz bir yarışmaya imza attı.

2020 Sony Fotoğrafçılık Ödülleri renkli fotoğraflara sahne oluyor

Küresel anlamda yaşanan salgının yanında birçok etkinlik ve spor müsabakaları iptal ediliyor. Bunların yanında, Sony Fotoğrafçılık Ödülleri de bu kaos ortamının içinden çıkıp, renklerle dans etmenizi sağlayacak fotoğraflara imza atıyor. Kazanan fotoğraflar arasında genel olarak hayvan motifinin kullanıldığı görülüyor.

Doğru anları yakalayan fotoğrafçılar, tek bir kareden size hareketli nesnelerin hareketini doğru ışık yansımalarıyla gösterebiliyor. Canlı renklerin yoğunlukta olduğu bu yarışmanın kazananları arasında, birçok ülkeden fotoğraf tutkunu bulunuyor. İşte o nefes kesen fotoğraflar…

Kok Tien Sang
Marcus Westberg
Bjørn-Arild Schancke

Atların dörtnala koşuşunu, zürafaların zebralar ile karşılaşmasını ve kuzey ışıklarının muhteşem renklerinin de olduğu fotoğraflar, çarpıcı portrelere ve çay tarlalarının geniş perspektiften aktarılmasına kadar uzanıyor.

Tran Tua
Sergey Savenko

Bazı fotoğraflar ise doğru anın yakalanmasıyla gerçekçilik kazanıyor. Birçok fotoğrafçının bu şekilde çalışması fotoğraflardaki anların çok daha iyi yansıtılmasını sağlıyor.

Abhijeet Kumar Banerjee

Kazananların tamamına bakmak isteyenler bu bağlantıya tıklayabilir.

Çinli çizerler Corona virüsünü dijital çizimlere taşıyor

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro 2020

Yeni iPad Pro modellerinde üzen performans!

Elektronik cihazlara yaptığı acımasız dayanıklılık testleriyle adından söz ettiren JerryRigEverything adlı YouTube kanalı yeni özellikleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir