25 Haziran Salı 2019

iTunes kapanıyor mu?


iTunes kapanıyor mu? Apple, kullanıcılarının kendi ekosistemi içinde en çok geliştirme beklediği uygulamalardan olan iTunes ayrılık sinyalleri vermeye başladı. WWDC 2019 öncesi Apple, bu konuda bir hamle gerçekleştirdi.

iTunes kapanıyor mu?

Apple, yıllar süren hizmeti sonrası uygulamayı tamamen devre dışı bıraktığını doğruladı. Teknoloji devi, iTunes’un bütün izlerini silip WWDC 2019‘da tanıtacağı yeniliklere konsantre olmak istiyor. Bunun sonucunda ise uygulamaya ait bütün Facebook ve Instagram sayfasına ait içeriklerini tamamen kaldırıldı.

Reddit kullanıcılarının dikkatinden kaçmayan bu ayrıntıdan sonra uygulama sayfalarında gösterilecek hiçbir resim, yayın ve videonun olmaması Apple’ın yapacağı hamle konusunda kafaları karıştırıyor.  Apple’ın bu boş sayfalarla ne yapmayı planladığı da henüz bilinmiyor.

Apple yeni servislerini tanıttı!

Apple, henüz uygulamanın tam kapanış tarihini duyurmadı. Bununla birlikte, Apple’ın Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC 2019) sırasında uygulama hakkındaki tüm değişimleri kapsamlı şekilde açıklaması bekleniyor. Uygulama üzerinden satın alınan veya kiralanan içeriklerin akıbetinin de konferansta belli olması bekleniyor.

Kaynak: ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Spot merak eden çocuklar için tasarlandı

The Spot, yapay zeka destekli bu el cihazı, çocukların 3 soruları olan “Ne, neden nasıl?” …

Bir Cevap Yazın