7 Ağustos Cuma 2020

Microsoft Office kullanıcılarına yönelik hack saldırıları


Microsoft Office kullanıcılarına yönelik hack saldırıları

Ortaya çıktığı kadarıyla 62 farklı ülkede milyonlarca Microsoft Office 365 kullanıcısı hedeflendi. Büyük bir hackleme kampanyası olarak ortaya çıkan olaydan milyonlarca kişinin etkilenmesi söz konusuydu. Geçen yılın aralık ayından beri Microsoft kullanıcılarının dolandırılması için kimlik avı kampanyası düzenlendi. Kötü amaçlı e-postalar ile kullanıcılara ulaşan hackerlar corona virüsü sebebiyle artış gösterdi. Şirket, Microsoft Office kullanıcılarına yönelik hack saldırıları için kolları sıvıyor.

Microsoft Office kullanıcılarına yönelik hack saldırıları

Microsoft bir blog yazısında paylaştığı kadarıyla kimlik avı saldırılarının çeşitli sektörlerdeki önemli liderleri hedef aldığını ve bu noktada yapılan her adıma yönelik dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Verileri çalmaya ve banka havalelerini yönlendirmeye çalışan bu girişimler, şirkete göre, milyonlarca Microsoft Office kullanıcısı da bu saldırıların hedefinde yer alıyor.

Microsoft Office kullanıcılarına yönelik hack saldırılarının adına alınan birçok önlem yer alıyor. Her e-postanın açılmamasını tembihleyen şirket, kullanıcıların şüpheli gördükleri her eylemi bildirmelerini, aynı zamanda ne kadar güvenilir dursa da her e-postadaki bağlantılara tıklamamalarını öneriyor.

Microsoft Surface Earbuds için çıkış tarihi müjdesi

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro 2020

Yeni iPad Pro modellerinde üzen performans!

Elektronik cihazlara yaptığı acımasız dayanıklılık testleriyle adından söz ettiren JerryRigEverything adlı YouTube kanalı yeni özellikleriyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir