20 Mayıs Cuma 2022

Netflix’ten şaşırtan COVID-19 aşı kararı


Aşı tartışmalarının gündemden düşmediği şu dönemde, en popüler dizi ve film izleme platformu Netflix‘ten şaşırtan açıklama geldi. Şirket aşılamaya bir destek olmak için tartışma yaratacak karar aldı.

Netflix, tüm çalışanlarına aşı zorunluluğu getirdi

Deadline’ın haberine göre Netflix; ABD yapımlarında “Bölge A” da çalışan  oyuncuların ve yapım ekibinin aşılanmasını zorunlu hale getirdiğini bildirdi. Ayrıca bu zorunluluğun sadece çalışanlarla sınırlı olmadığını; ekiple temasta bulunan herkesin de aşı vurulması gerektiğini ifade etti. Ancak yayımlanan rapora göre şirket yaş, tıbbi ve dini nedenler dahil olmak üzere yeni aşılama politikasında birkaç istisna yapmayı planlıyor.

netflix-ten-sasirtan-covid-19-asi-karari-1

Into The Night 2. sezonda Türk oyuncu rüzgarı

Netflix, ABD yapımları için zorunlu aşı politikası ilan eden ilk büyük stüdyo oldu. Ancak çalışanlarına aşı zorunluluğu getirecek tek şirket olamayacak. Teknoloji devlerinden Google ve Facebook‘un da yakın zamanda buna benzer bir politika uygulaması bekleniyor.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp durum gizleme nasıl yapılır?

Dünya çapında yüz milyonlarca insan tarafından kullanılan sohbet, telefon ve fotoğraf paylaşım uygulaması WhatsApp, sahip …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.