2 Nisan Perşembe 2020

Nintendo Switch Lite için yeni bir renk seçeneği sunuyor


Nintendo-Switch- Lite

Nintendo geçen sonbaharda Nintendo Switch Lite sunduğunda karşımıza klasik renklerle çıkmıştı. Şimdi ise çok tatlı bir mercan rengi ile kullanıcılarının karşısına çıkan oyun konsolu oldukça şık duruyor.

2019 yılında Pantone’nun belirlediği renk olan mercandan esinlenen Nintento, Switch Lite 7 Mart tarihinde ön sipariş ile alınabilecek. 20 Mart tarihinde ise Japonya’da satışa sunulacak bu yeni mercan renkli Nintendo Switch Lite, tatlı duruyor.

Japonların da ilgi duyduğu ”tatlı tasarımlar” arasında yer alacak bu ürünün çok sevileceği de aşikar. Bildiğiniz gibi birçok marka korona virüs salgınından etkilendi ve lansmanlar dahi iptal edildi. O açıdan bakıldığında Nintendo tarafında söz konusu durumun çok da etkilemediği görülüyor.

Nintendo-Switch- Lite

Nintendo Switch Lite özellikleri neler?

Aylar önce satışa sunulan Switch’in uygun fiyatlı alternatifi olan Switch Lite, 5,5 inçlik bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Önceki modelde ayrılabilen kontrolör kısmı da, yeni model ile birlikte bütünleşik bir yapıya kavuştu. Bu yapının değişmesi ise kullanıcıların daha sağlam bir konsola sahip olmaları anlamına geliyor.

Sarıgri ve turkuaz renk seçenekleri ile duyurulan modele yeni eklenen mercan rengiyle birlikte kitlesini genişletiyor. Ekran çözünürlüğü ise 720p olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de 1.699 TL’lik bir fiyat etiketine sahip.

Kadınların en çok oynadığı mobil oyunlar

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

şık akıllı saat

Yeni akıllı saat deneyimi sunmayı vadeden: Suunto 7

Akıllı saat tercihleri her geçen gün çeşitleniyor. Bu kapsamda neredeyse uygun fiyatlı ya da yüksek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir