8 Mayıs Cumartesi 2021

Pinterest de sonunda Türkiye’ye temsilci atadı


Twitter, Youtube, Instagram, WhatsApp ve Facebook’un ardından Pinterest de sonunda Türkiye’ye temsilcisini atadı. Türkiye’de günlük erişimi 1 milyondan fazla olan platform için Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan açıklamada bulundu. İşte detaylar:

Sosyal ağ sağlayıcılardan temsilcisi olmayan kalmadı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Pinterest‘in Türkiye’ye temsilci atadığını duyurdu. Bu atamanın ardından yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılardan temsilci atayacağını bildirmeyen kalmadı. Bakan yardımcısı Sayan’ın açıklaması şu şekilde;

“Haberler güzel. 7253 sayılı kanun kapsamında Pinterest de bugün Türkiye’ye temsilcisini atadı. Böylelikle ülkemizde günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcılardan temsilci atayacağını bildirmeyen kalmadı.”

Vatandaşların karşılarında muhatap bulabileceğini, sosyal ağlardaki mağduriyetlerin daha hızlı giderileceğini vurgulayan Sayan, 1 Ekim 2020 itibarıyla başlayan süreçte kanunda kademeli olarak idari para cezası, reklam yasağı ve bant daraltma yaptırımları getirildiğini anımsattı. Sayın Bakan:

“1 Ekim 2020 itibariyle başlayan süreci hatırlayacak olursak, kanunda kademeli olarak; idari para cezası, reklam yasağı ve bant daraltma yaptırımları getirilmişti. Bant daraltma yaptırımı uygulanmadan sosyal ağların ülkemize gelmesini sevindirici buluyoruz” dedi.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ticaret Bakanlığı’ndan sosyal medya reklamlarına düzenleme

Ticaret Bakanlığı, sosyal medyada reklam yapan ve yaptıran kişiler için yeni bir kılavuz yayınladı. Reklamlar ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir