22 Ocak Çarşamba 2020

Sahte hesapların korkulu rüyası “Ruling”


sahte-hesaplarin-korkulu-ruyasi-ruling-1

Sosyal medyada açılan sahte hesaplar yüzünden mağdur insanların sayısı oldukça fazla. Özellikle orta yaş üzeri insanların kandırıldığı ve bu hesapları açan kişilerin yaptıkları yalan işlerle çok fazla para kazandığı gözlemleniyor. Twitter fenomeni Ruling bu olaya el attı ve peşini de bırakacağa benzemiyor. Bu durumda ona sahte hesapların korkulu rüyası “Ruling” de denilebilir.

Henüz 1 yıllık olan hesap başta mizah amacıyla sahte fotoğraf kullanan ünlü ve fenomenleri ifşa etti. Nasıl bir yazılım kullanarak fotoğrafların asıl sahiplerini bulduğu ise henüz bilinmiyor. Daha sonra, ürün satıyormuş gibi yapan ama dolandırıcı olan ve insanları maddi manevi mağdur eden hesapları paylaşarak büyük bir yararda bulundu.

sahte-hesaplarin-korkulu-ruyasi-ruling

Tüm bunların yanında kadınların yaşadığı taciz ve tehditlere de sessiz kalmıyor ve her türlü desteği sağlayarak avukatları da devreye sokuyor.

Bu kadar yararı ve iyiliği karşılıksız kalmadı doğal olarak, Ruling diğer Twitter fenomenlerine göre daha çok yeni sayılsa da tam 565 bin takipçisi var. Bunun yanında etkileşimleri de bir hayli yüksek. Özellikle kadınların yanında durması ve haklıya hakkını vermesiyle çoğunluğun gönlünde taht kurmayı başardı.

Attığı tweetlerde samimi olması ve mizah tarzında paylaşımlar yapması da insanların sempatisini kazanıyor.

Behzat Ç. hayranlarını sevindiren haber BluTV’den geldi!

YAZAR: Dilara Kaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

hadise-yine-bir-videoyla-sosyal-medyayi-salladi

Hadise yine bir videoyla sosyal medyayı salladı!

Hadise ve Instagram hesabından yaptığı paylaşımlar her zaman büyük olay yaratıyor. Bu sefer Hadise yine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir