21 Mayıs Cumartesi 2022

Sesli kitap dinlemek için en iyi 5 uygulama


Son zamanlarda en çok tercih edilen uygulamalardan biri sesli kitaplar. Sporda, yolda veya günün herhangi bir saatinde, başka bir işle uğraşırken aynı zamanda size bir yandan dilediğiniz kitabı seslendiren uygulamaların her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmakta. Bizler de kitap severler için her ortamda kitabınızı dinlemenize olanak sağlayacak en iyi 5 mobil uygulamayı listeledik.

Google Kitaplar

 

Sesli kitap dinlemek için tercih edilen uygulamalardan biri Google Kitaplar. Uygulama milyonlarca çizgi roman ve ders kitabını bünyesinde bulunduruyor. Bu kitapları dinlemek veya okumak için abonelik istemiyor. Ancak kitapları teker teker satın almanız gerekiyor. Bir kitabı satın almadan önce ücretsiz ön izlemesini dinleyebilirsiniz. Ücretlendirmeler ise kitap başına yapılıyor. Son olarak zamanda uygulamanın Google Drive ile senkronize edilmesinden dolayı kitabınızı dinlerken not alabiliyorsunuz.

Scribd

Scribd uygulaması kitap, sesli kitap, dergi içeren bir dijital kütüphane. Uygulamada 1 milyondan fazla kitap bulunuyor. Türkçe dil seçeneğinin de yer aldığı uygulamada kütüphanenizi güncelleyerek kişiselleştirebilirsiniz. Son olarak uygulamanın uyku zamanlama özelliği de bulunmakta.

Storytel

Storytel başarılı seslendirme sanatçılarının, oyuncuların ve daha birçok ünlünün seslendirdiği kitapların yer almasıyla birlikte etkileyici bir dille kitapları kullanıcılarına sunulmakta. Uygulamanın uyku zamanlayıcı özelliği bulunuyor. Aynı zamanda kitapların kütüphaneye kaydedilmesi halinde internetsiz kullanıma da olanak sağlamakta. Son olarak Türkçe içeriklerin yanı sıra birçok yabancı içeriğe de yer verilmekte.

AudioTeka

AudioTeka ile metroda, metrobüste, arabada trafikte, spor yaparken, ya da evde bir işlerle uğraşırken sesli kitap dinleyebilirsiniz. Uygulamada polisiyeden gerilime, kişisel gelişimden çocuk kitaplarına kadar onlarca değişik kategoride binlerce kitap bulunmakta. Ayrıca uygulama üzerinde dinlediğiniz kitaplara dair yorumları okuyabilir, kendi fikirlerinizi diğer dinleyicilerle paylaşabilirsiniz.

Apple Books

Sadece IOS kullanıcılarının kullanabildiği Apple Books, en iyi sesli kitap uygulamalarından biri. Kitapları kütüphaneden satın almadan önce sağladığı ön izleme özelliği sayesinde kitapları ücretsiz bir şekilde bir kısmını dinleyebiliyorsunuz.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp istenmeyen gruplara son verecek yeni özellik sunuyor

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların konforunu arttırma konusunda kararlı. Yeni özellikleri ile grup kurmaları kolaylaştıran platform, …

2 Yorumlar

  1. Sesli Kitap ile ilgili gerçekten çok yararlı bir içerik olmuş teşekkürler.

  2. Sesli Kitap hakkında gerçekten muazzam bir yazı olmuş tebrikler. Umarım bu tarz yazıların devamı gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.