26 Şubat Çarşamba 2020

Sosyal medya gündemi: Whatsapp son görülme özelliği kalktı mı?


Whatsapp son görülme özelliği kalktı mı?

Telefonlardan atılan kısa mesajlar özelliğini farklı bir boyuta taşıyan WhatsApp, akıllı telefonlar için önemli bir mesajlaşma uygulaması. Facebook’un satın almasıyla farklı özellikleri bünyesine katan popüler uygulama dünden beri sosyal medyanın gündemini meşgul ediyor. Peki kullanıcıların merak ettiği şey: Whatsapp son görülme özelliği kalktı mı?

Dünden beri neredeyse her sosyal medya platformunda Whatsapp son görülme özelliği kalktı mı? sorusunu görüyoruz biz de bu konuyu araştırdık. Bildiğiniz gibi popüler mesajlaşma uygulamasının Gizlilik bölümünde son görülme, durum ve profil fotoğrafı gibi değişkenleri gizlediğiniz ya da istediğiniz kişilere açabildiğiniz seçenekler bulunuyor.

Whatsapp-son-gorulme-özelligi-kalkti-mi

Whatsapp son görülme özelliğine nasıl ulaşılır?

Ancak dünden beri son görülme özelliğinin kaldırıldığı konuşuluyor. Aslına bakılırsa ne şirket tarafından ne de uluslararası basında böyle bir haber bulunmuyor. Son güncellemeden önceki güncelleme ile kullanıcılarda yaşanan bu sorun, yeni gelen bir güncelleme ile çözülmeye çalışılan teknik sorunun, ne zaman çözüleceği belirsiz. Söz konusu sorun bazı kullanıcılarda düzelmiş durumda. Bunun yanında, Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son görülme adımlarını takip edip bu özelliği tekrar aktif edebilir ya da özellik açıksa kapatmanız mümkün.

İşte WhatsApp’ın Türkiye’deki kullanıcı sayısı

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

netflix-her-gun-en-populer-10-film-ve-dizi-listesi-yayinlayacak-1

Netflix her gün en popüler 10 film ve dizi listesi yayınlayacak

Dünyada 150 milyondan fazla kullanıcısı olan ve en çok tercih edilen film ve dizi izleme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir