8 Aralık Çarşamba 2021

Sosyal medyadan nasıl para kazanılır?


Sosyal medyadan nasıl para kazanılır

Sosyal medya çıktığı günden bu yana hayatımızda daha fazla yer etmeyi başardı. Bu platformlar artık sadece güzel bir fotoğraf çekip paylaşmak ya da anlamlı tweetler atmak için kullanılmıyor. İnsanlar için gelir kapısı haline gelen sosyal medya, profesyonel bir iş haline dönüştü. Siz de sosyal medya da para kazanmak istiyor ve “Sosyal medyadan nasıl para kazanılır?” sorusuna yanıt arıyorsanız, doğru yerdesiniz.  İşte para kazanmanın ilk adımları.

Sosyal medyadan nasıl para kazanılır? İşte detaylar

Tüik tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye’nin %80’i internet kullanıyor. Bu demek oluyor ki; siz sosyal medyadan para kazanmak istediğinizde Türkiye’nin %80’ine hitap edeceksiniz.

Yapmak istediğiniz işi belirleyin.

Öncelikle hangi alanda ilerlemek istediğinizi belirleyin. Belirlediğiniz alanda para kazanan hesapların ne gibi paylaşımlar yaptığına bakarak rakiplerinizi ölçebilirsiniz. açmak istediğiniz sosyal medya hesabına vereceğiniz isimlerin uygun olup olmadığını kontrol edin.. ön süreçleri tamamladıysanız ilk adımı attınız demektir.

Kanalınızı seçin

Sosyal medyadan para kazanmak istiyorsanız hemen hemen tüm kanallarda hesap açmanız gerekir. Fakat kazanç için öncelikle tek bir platforma yönelmelisiniz. Facebook, Instagram, Twitter ya da YouTube. Hangisi işiniz için daha uygun?

Taslak hazırlayın

Hangi platformda ilerleyeceğinize karar verdiyseniz artı içerikler oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sosyal medyadan para kazanmak sabır isteyen bir süreçtir. İlk zamanlar çok çalışmanızın karşısında her hangi bir şey alamayabilirsiniz. Sabırlı olun ve henüz yoğunlaşmayan bu günlerinizi elinizin altında duracak taslaklar hazırlamakla geçirin.

iPhone’un düşük güç modu gerçekten işe yarıyor mu?

Doğru zamanı bekleyin 

Bu platformlarda gelir elde etmek için iki yol var. Ya bir şeyler satmalısınız ya da yeterli takipçi sayısına ulaşmalısınız. İnsanların dikkatini çekecek paylaşımlar, çekilişlerle yeni takipçiler kazanabilirsiniz. Yeterli takipçi sayısı, e-ticarette güvenilirliğiniz bir simgesi olacak. Eğer bir şeyler satmak istemiyorsanız; takipçi sayınız doğrultusunda alacağınız sponsorlu içerikler sizin gelir kaynağınız olacak.

Sosyal medyadan nasıl para kazanılır?” başlığı altında öncelikli olarak hangi adımları atmanız gerektiğine değindik. Her platformun kendine özgü para kazanma yolları var. Para kazanmak istediğiniz platform hakkında daha geniş bilgiye ulaşmak istiyorsanız; yorumlar kısmında öğrenmek istediğiniz platformu bizimle paylaşabilirsiniz.

 

YAZAR: Ayşenur Sandıkçı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Meta duyurdu! Facebook gruplarında alışveriş dönemi başladı!

Sosyal medya platformu Facebook için artık yeni bir dönem başlıyor. Teknoloji şirketi Meta, Facebook gruplarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir