18 Nisan Pazar 2021

Spotify yeni bir özellik üzerinde çalışıyor!


Spotify karaoke özelliği

Spotify, pek çok yeni özelliği test ediyor. Bu test edilen özellikler bazen son kullanıcıya ulaşıyor bazense ulaşmıyor. Spotify karaoke özelliği üzerinde çalışmasıyla dikkat çekiyor. Zira normalde karaoke uygulamaları oldukça popüler ve yüksek fiyatlara kadar çıkabiliyor. Spotify’ın içinde böyle bir özelliğin yer alacak olmasıyla bu konuda heyecanlandırıyor.

Spotify karaoke özelliği ile tekrar gündeme geliyor

Adını sıkça duyduğumuz tersine mühendislik uzmanı olan Jane Manchun Wong, 300 milyonluk kullanıcıya ulaşan Spotify’ın Karaoke özelliğinı ortaya çıkardı. Uygulamalardaki test edilen özellikleri bulmakta usta olan Wong, bu sefer de Spotify için özellik paylaşımı yaptı. Platformun karaoke modu üzerinde çalıştığını aktaran Wong, kullanıcıların bu özellikle birlikte şarkının sesini istedikleri gibi artırıp azaltarak karaoke deneyimi yaşayabileceklerini söylüyor.

İçerik dinleme platformu bununla da sınırlı kalmıyor aynı zamanda Araba Modu arayüzü de yenileniyor. Bunun sayesinde Google Asistan’ı destekleyecek ve müzik akışları sesle kontrol edilebilecek. Yenilenecek arayüz ile birlikte kullanıcılar müzik değiştirmek ya da ses ayarlarını değiştirmek için daha az çaba harcayacak. Beğeni butonunda da tasarımsal bir değişiklik yaşanıyor. Bu kapsamda, bir parçayı beğendiyseniz, kalp tuşuna bastığınızda hareketli bir reaksiyon alacaksınız.

Apple Music, Spotify benzeri tasarımıyla karşımızda

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

A101 22 Nisan aktüel kataloğu iRobot Roomba 606 Robot Süpürge

A101 22 Nisan aktüel kataloğu iRobot Roomba 606 Robot Süpürge

A101 aktüel kataloğunda bu hafta birbirinden avantajlı ürünler yer alıyor. Küçük ev aletlerinden yürüyüş bandına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir