19 Nisan Pazartesi 2021

Tesla fabrikasında gizemli ölüm!


Tesla’nın Nevada yakınlarındaki lityum-iyon pil ve elektrikli araç montaj fabrikası Gigafactory geçtiğimiz günlerde gizemli ölüm iddialarıyla gündemdeydi. TeslaGigafactory çalışanlarından biri ölü bulundu iddiası şirket tarafından doğrulandı!

Tüketiciler klima satın alırken nelere dikkat ediyor?

Tesla Gigafactory çalışanlarından biri ölü bulundu!

Tesla geçtimiz günlerde Gigafactory’deki ölüm iddialarıyla gündemdeydi. Şirketten bu konuda hiçbir resmi açıklama gelmemişti ve şirket çalışanının ölüm sebebi konusunda da hiçbir fikir yoktu. Birkaç gün önce ise Storey Bölgesi Polis Departmanı Business Insider’a 61 yaşındaki Michael Jonston’un 22 Temmuz Pazartesi günü Gigafactory’nin üçüncü katında ölü bulunduğunu açıkladı.

Amazon’un Modern Aşk dizisi ünlülerle doldu!

Polis departmanı konunun hala araştırıldığını ölüm sebebinin net bir şekilde henüz bulunamadığını da vurguladı. Bu sürecin ardından şirket yetkilileri tarafından da resmi açıklama geldi. Tesla yetkililieri Business Insider’a “Bu olaydan dolayı çok üzgünüz ve bu çalışanımızın ailesiyle olmaya devam ediyoruz. Kolluk kuvvetleriyle soruşturma başlattık ve olaya neden olabilecek herhangi bir güvenlik açığı söz konusu değil. Ayrıca şu an ve olay sonuçlandıktan sonra çalışanımızın ailesinin yanında olmaya devam edeceğiz. Son derece zor bir zamanda desteklemek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.” diyerek yazılı bir açıklama yaptı.

Tesla Gigafactory çalışanlarından biri ölü bulundu! - ShiftDelete.Net(1)Nevada Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi (OSHA), Business Insider’a gönderdiği bir e-postada bu konunun şu anda araştırılmakta olduğunu ve olayın işveren tarafından şimdiye kadar uygun olduğunu bildirdi.

Fakat Tesla’nın geçmişte fabrikalarında güvenlik koşulları nedeniyle büyük eleştiriler ile karşı karşıya kalmasından dolayı, olay üzerindeki soru işaretleri halen devam ediyor. Hala olayın netleşmesi bekleniyor, resmi açıklamalar gelmeye devam ettikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Online alışveriş ile tasarruf etmenin püf noktaları

Pandemi ile yaygınlaşan internet üzerinden alışveriş bu dönem öncesinde de birçok kişi tarafından tercih ediliyordu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir