22 Eylül Çarşamba 2021

TikTok uygulaması yeni özellikleri ile daha kullanışlı hale gelecek


tiktok

Sosyal medya uygulamaları arasında en çok tercih edilen TikTok, bir dizi yeni özellik haberi ile gündemde. Hem içerik üreticiler hem de kullanıcıları etkileyecek olan bu özellikler sayesinde platform daha etkin kullanılır hale gelecek. Özellikler canlı yayın tarafında uygulanacak özellikleri sizler için derledik. İşte detaylar.

TikTok canlı yayınlar yeni özelliklerine kavuşuyor

Tiktok canlı yayın özelliği

Özellik kopyalama konusunda bir adım önde davranan Instagram; sıklıkla rakip platformların özelliklerini bünyesine ekliyor. Bu kez yeni hamle TikTok tarafından geldi. Bir süredir Instagram da kullandığımız bazı özellikleri artık TikTok uygulamasında görmek mümkün olacak. Bu yeni özellikler sayesinde TikTok canlı yayınları hem içerik üreticiler hem de kullanıcılar daha etkin bir şekilde kullanabilecek.

Tiktok canlı yayın özelliği

Instagram tarafında uygulanan bir geri sayım sayaçları özelliği vardı. Özellikle içerik üreticiler tarafından kullanılan bu özellik TikTok uygulamasında da karşımıza çıkacak. Artık canlı yayınlardan haberdar olmak ve katılmak için “Canlı Etkinlik” seçeneğine başvuracaksınız. Bu özellik herhangi bir etkinliğin başlaması ile ilgili size bildirim gönderecek. Bir diğer özellik ise canlı yayın sırasında etkileşimi arttırmaya yarayacak “Soru-Cevap” özelliği olacak. Bu sayede yayın sırasında içerik üreticiye ya da yayın sahibine soru sorabileceksiniz. Ayrıca yayın akışını engelleyen kullanıcılara müdahale edilmesi için yayınlara bir moderatör de eklenecek.

Instagram, TikTok benzeri bir yeniliği daha bünyesine katacak

Özellikler bunlarla sınırlı değil. Resim içinde resim modu tüm cihazlar için aktif hale gelecek. Ayrıca Canlı butonu ile yayın arama sorunu da ortadan kalkacak.

Pembe Teknoloji TikTok hesabını takip ediyor musunuz?

YAZAR: Ayşenur Sandıkçı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Hikayeler için yukarı kaydırma dönemi sona erdi! İşte yeni bağlantı yöntemi

Sosyal medya platformu Instagram, nerdeyse günlük hayat aktivitelerimizden çok bağlantılı linkler için kullanılır hale geldi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir