17 Nisan Cumartesi 2021

Twitter, devlet hesabı etiketlerini Türkiye’ye getiriyor


Geçtiğimiz aylarda devlet kurum ve kuruluşlarına yeni bir etiket getireceğini açıklayan Twitter, özelliğin aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede 17 Şubat’ta devreye gireceği açıklandı. İlk olarak Ağustos ayında tanıtılan ‘etiketler‘, başlangıçta yalnızca ABD, İngiltere, Rusya, Çin ve Fransa‘daki hesaplara uygulanmıştı.

Türkiye’de de aktif hale geliyor

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından bir tanesi olan Twitter, yeni bir karar aldığını açıkladı. Twitter’ın aldığı yeni karar ile devlet kurum ve kuruluşlarının resmi Twitter hesaplarına yeni bir etiket geliyor. Kullanıcılar bu sayede, ilgili hesabın bir ülkenin yönetim organına ait olduğunu daha kolay bir şekilde anlayabilecekler.

Şirket, devlet başkanlarına ve devlet destekli medya kuruluşlarına ait hesapları etiketleyeceğini bildirdi. Son olarak şirket, etiketleri G7’nin parçası olan ülkelere ve “Twitter’ın devlet bağlantılı bilgi operasyonlarını ilişkilendirdiği ülkelere” göre genişlettiğini aktarıyor.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Earth’e zaman atlama özelliği geliyor

Google Earth uygulaması; iklim değişikliğinin buzulları, plajları, ormanları ve dünyadaki diğer yerleri nasıl etkilediğini canlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir