23 Eylül Pazartesi 2019

Twitter kullanıcılar için yeni özelliğini test ediyor


Son zamanlarda platforma pek çok yenilik ekleyen Twitter, kullanıcılar için önemli bir özelliği test etmeye başladı. Son gelişmelere göre Twitter yanıt gizleme özelliğini test etmeye başladı.

Twitter kullanıcılar için yeni özelliğini test ediyor

Twitter yanıt gizleme özelliğini test ediyor

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen yanıt gizleme özelliği, yolladığınız tweetlere yapılan istenmeyen yanıtların görünürlüğünü kapatmanıza olanak sunacak. Pek çoğumuzun gündelik hayatta karşı karşıya gelebildiği bu durum, yeni özellikle birlikte önemsiz bir detay olacak.

Gizlediğiniz yanıtların en önemli avantajlarından birisi yapılan yorumların yalnızca sizin için değil, takipçileriniz için de gizleniyor oluşu. Yani sizin tweetinize atılan istenmeyen bir yorumu gizlediğinizde, yapılan bu yorumu takipçileriniz de göremeyecek. Ayrıca gizlediğiniz yanıtları görebilmeniz ve tekrardan görünür yapabilmeniz de mümkün.

Başkan Trump Twitter’da kimseyi engelleyemeyecek

Ancak bu durumun bazı rahatsız edici tarafları da bulunuyor. Tweet altında bulunan bir ikonla birlikte takipçileriniz o ikona tıkladığında, sizin hangi yorumlara sansür uyguladığınızı görebilecek. Gizlilik üzerine yapılmış olmasına karşın takipçilere böyle bir imkanın sunulması, kullanıcılardan tepki alabilir. Yeni özelliğin testi önümüzdeki hafta itibariyle başlıyor.

Siz yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu özellik sizin için önemli mi?

Kaynak: ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

samsung aksesuar

Samsung yarışması için tasarlanan mobil aksesuarlar!

Samsung ve Dezeen’in mobil tasarım yarışması birçok farklı ve fonksiyonel tasarımı içinde barındırıyor. Onlardan ortaya …

Bir Cevap Yazın