25 Ekim Pazar 2020

Vatikan yeni giyilebilir ürününü tanıttı: Akıllı bileklik


akıllı bileklik

Her şeyin teknoloji ile entegre olmasıyla beraber elbette dini ritüeller de kendisine bu alanda yer buluyor. Türkiye’de basit bir teknolojiye sahip zikirmatiklerin bir benzeri ama daha akıllısını Vatikan, dua edenleri takip etmek için eRosary adlı giyilebilir teknolojik ürün akıllı bileklik geliştirdi.

akıllı bileklik

Giyilebilen teknolojilerin oldukça çeşitlendiği günümüzde akıllı yüzüklerden, akıllı gözlüklere kadar birçok farklı giyilebilir ürün ile karşılaşıyoruz. Ancak ilk kez dini bir makam giyilebilir teknoloji ile dinsel ritüelleri birbiriyle entegre etti. Söz konusu ürün kullanıcıların ibadet alışkanlığını izleyen bir akıllı bileklik ve haç detayıyla birlikte geliyor.

akıllı bileklik

eRosary Pray to Click, akıllı telefondaki uygulaması sayesinde senkronize oluyor ve ibadet takibini kolaylaştırıyor. 99 Euro’ya satın alınabilen ürünü aktif hale getirmek için kullanıcıların haç üzerinde, dini ritüel hareketlerini yapması yeterli. Kullanıcının haç işaretini yapmasıyla etkinleşen ürün, dini bayramlar hakkında yıl boyunca güncellenen dualara ulaşabiliyor.

akıllı bileklik

Dini ritüeller için akıllı bileklik

Akıllı telefon uygulaması sayesinde gerçekleştirilen ibaretlerin takip edilmesi sağlanıyor ve kaydedilebiliyor. Şık bir kutu tasarımı bulunan ürünün GadgeTech tarafından üretildiğini belirtelim. İncil şeklinde tasarlanan ürünün kutusu açıldığında bileklik karşınıza çıkıyor. Boncuklu bilekliğe bakıldığında, akik ve hematit taşlarının kullanıldığı görülüyor. On siyah boncuk diziliminden oluşan bilekliğin akıllı kısmı ise haç şeklindeki metal tasarımda yatıyor.

Apple giyilebilir akıllı yüzük ile karşımıza çıkabilir

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Reels

Instagram Reels nasıl çekilir?

Instagram şüphesiz dünya genelinde en çok tercih edilen sosyal medya uygulamalarından biri. Yakın zamanda eklenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir