12 Mayıs Çarşamba 2021

WhatsApp çok faydalı iki yeni özellik kazandı!


WhatsApp iki yeni özellik

WhatsApp iki yeni özellik kazandı. Bildiğiniz gibi milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı popüler mesajlaşma platformu bir süredir özellikle grup sohbetlerinin az sayıda kişiyile yapılıyor olmasıyla eleştiriliyordu. Toplamda 4 kişilik görüntülü konuşma yapmaya imkan sunan WhatsApp artık en fazla 8 kişiye kadar sohbetleri destekliyor. Bunun yanında bir Netflix özelliği kazanan WhatsApp özelliklerinin neler olduğuna bir bakalım.

WhatsApp iki yeni özellik ile kullanıcılarının karşısında

Geçenlerde popüler mesajlaşma ve görüşme uygulaması hakkında ber haber yayımlamıştık. Görüntülü konuşmaların iyice popüler hale gelmesiyle birlikte WhatsApp’ın 4 kişilik görüntülü konferans konuşması eleştiriliyordu. Bu eleştiriden sonra 8 kişiye çıkan kişi sayısının yanında bir de WhatsApp’ta atılan Netflix içerikleri tıpkı YouTube videoları gibi direkt olarak oynatılabilecek.

Bir süredir WhatsApp üzerinden YouTube, Facebook ve Instagram  gibi platformlardan atılan videolar konuşma penceresi açıkken izlenebiliyordu.

WhatsApp’ın hala diğer görüntülü konuşma uygulamalarına göre uçtan uca şifreleme özelliği ön plana çıkıyor. Aktif kullanıcı sayısıyla en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan WhatsApp her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor.

WhatsApp bir süredir beklenen özelliğe kavuşuyor

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

lupin-in-2-sezon-fragmani-yayinlandi

Lupin’in 2. sezon fragmanı yayınlandı

Netflix’in en çok izlenen yapımlarından olan Lupin’in 2. sezon fragmanı nihayet yayınlandı. Yayınlanan fragmanla birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir