18 Nisan Pazar 2021

WhatsApp’ın yeni ‘hareketli çıkartma’ özelliği yayınlandı


Son dönemde gizlilik sözleşmesindeki maddeler nedeniyle büyük protestolara neden olan WhatsApp bir taraftan da uygulamayı güncellemeye devam ediyor. Platfrom, yeni hareketli çıkartmalar özelliğini yayınladı. Günlük yaşantınızda WhatsApp’ta mesajlaşırken çok sık çıkartma kullanıyorsanız bu özellik sizi sevindirecek. İşte detaylar:

Özel hareketli çıkartmaları WhatsApp’a ekleyebileceğiz

WhatsApp, şu ana kadar sadece kendi içerisindeki hareketli çıkartmaların kullanılmasına imkân tanıyordu. Fakat yayınlanan yeni güncelleme ile farklı uygulamalar üzerinden oluşturulan özel hareketli çıkartmaları da WhatsApp’a ekleyebileceğiz. Ayrıca kendi zevkimize göre istediğimiz görsel materyali kullanarak özel çıkartmalar oluşturabileceğiz.

Yeni özellik, WhatsApp’ın Android uygulamasının 2.21.3.19 sürümünde, iOS uygulamasının ise  2.21.31.2 sürümünde göründü. WABetaInfo’nun açıklamasına göre özellik, şu an itibarıyla İran, Brezilya ve Endonezya’da kullanıma açılmış durumda.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix çocuk profillerini yeniden tasarlıyor

Dünyada 150 milyondan fazla kullanıcısı olan ve en çok tercih edilen film ve dizi izleme platformu Netflix, çocukların platformu daha …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir