20 Mayıs Cuma 2022

Xiaomi elektrikli otomobil pazarına giriyor


elektrikli otomobil

Xiaomi ürün yelpazesi en geniş markalardan bir tanesi. Küçük ev aletleri, kişisel bakım ürünleri telefon ve bilgisayar bu ürünlerden sadece bir kaçı. Ürettiği elektrikli scooterlar ile ciddi pazar elde eden Xiaomi şimdi de elektrikli otomobil pazarına giriyor.

Xiaomi elektrikli otomobil üretecek mi?

elektrikli otomobil

Son zamanlarda Apple tarafında duyduğumuz elektrikli otomobil girişimine bir yeni isim de Xiaomi’den geldi. Henüz marka tarafından resmi bir açıklama gelmedi. Fakat alınan duyumlar şirketin otomobil pazarına girdiğini doğrular nitelikte. Sağlam kaynaklardan alınan bilgilere otomobiller için daha önce Elon Musk ile görüşmeler yapmış kurucu ve CEO Lei Jun ile görüşüldüğü söyleniyor.

Ford otomobiller Android sistem ile akıllanıyor

Henüz resmi açıklamanın yapılmadığı konu hakkında Çin medyasından çıkan haber tüm dikkatleri üzerine çekti. Xiaomi’nin otomobili kendi mi üreteceği yoksa dış kaynakla mı sağlayacağı konusunda bir bilgi bulunmuyor. Kişisel bakım ürünleri, kulaklık ve telefonlarında şık tasarımla ile karşımıza çıkan markanın otomobil sektöründe nasıl bir tasarım anlayışı benimseyeceği merak konusu.

 

YAZAR: Ayşenur Sandıkçı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pembe renkli Bugatti Chiron Sport göz kamaştırıyor

Spor araba severlerin hayranlıkla takip ettiği Bugatti Chiron Sport 3 milyon dolarlık pembe versiyonu ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.