20 Ocak Perşembe 2022

Xiaomi’den Clubhouse benzeri girişim: Mi Talk


Son dönemin en popüler uygulaması Clubhouse, kullanıcılar kadar üreticilerin de dikkatini çekti. İlk önce Twitter tarafından bir adım atılmıştı. Şimdi ise karşımızda oldukça farklı bir isim yer alıyor. Xiaomi, Mi Talk uygulaması ile gündemde.

Mi Talk nedir? Clubhouse’a rakip mi geliyor?

mi talk

Sesli sohbet uygulaması Clubhouse sadece iOS cihazlarda ve davetiye sistemi ile çalışıyor. Twitter ve Facebook gibi platformlar uygulamanın popüler olması üzerinde çeşitli çalışmalara başladı. Sosyal medya paltformlarından benzer atılımlar bekleniyordu. Fakat bu adımlara beklenmedik bir isim daha katıldı.

Clubhouse’a alternatif olacak Twitter Spaces Türkiye’de.

Clubhouse uygulamasının Çin’de kullanılması geçtiğimiz günlerde yasaklanmıştı. Yasaklanmasının sebebi ise Çin yönetiminin istemediği konuşmaların platform üzerinde çok fazla yükseliş göstermesi. Çin merkezli Xiaomi duruma kısa sürede el attı. Bu yeni bir uygulama haberi değil. Söylendiği kadarı ile Mi Talk uygulaması sesli sohbet amacı ile yeniden kullanıma sunuluyor. Xiaomi bu uygulama ile profesyonelleri hedef alıyor. Servis büyük ihtimalle global pazara sunulmayacak. Fakat nüfus bakımından zengin olan Çin’de popülerlik yakalayabilir.

 

YAZAR: Ayşenur Sandıkçı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

nft ajda pekkan

NFT dünyasının yeni ünlü ismi: Ajda Pekkan

NFT dünyası artık ünlüler tarafından da büyük rağbet görüyor. Bir süredir Cem yılmaz ile yankılanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir